ładna kobieta na słońcu
Image by LifetimeStock.com

Wysypka od słońca – sprawdzone sposoby na zaczerwienioną skórę po opalaniu

ładna kobieta na słońcu
Image by LifetimeStock.com

Wysypka od słońca pojawia się, kiedy jesteś uczulony na promienie słoneczne i objawia się zaczerwienieniami na ciele i swędzeniem skóry. Uczulenie może być skutkiem interakcji promieni słonecznych z niektórymi substancjami, np. z perfumami, czy dezodorantami.

Mleko na wysypkę od słońca

Mleko jest doskonałym, naturalnym lekarstwem na zaczerwienienia skórne. Wystarczy, że namoczysz w nim czystą gazę, po czym takim kompresem przemyjesz zaczerwienione i swędzące miejsca. Czynność powtarzaj 3-4 razy dziennie. Wysypka powinna zniknąć już na drugi dzień.

Wapno na wysypkę od słońca

Wapno przyspieszy gojenie się podrażnień skórnych i zapobiegnie dalszemu rozprzestrzenianiu się wysypki. Dlatego pij je 3-4 razy dziennie. Po kilku godzinach swędzące krostki powinny stopniowo zanikać.

Ogórek na wysypkę od słońca

Ogórek działa łagodząco i kojąco na podrażnioną i zaczerwienioną skórę. Zapobiegnie rozprzestrzenianiu się wysypki. Świeżego ogórka obierz ze skórki, rozdrobnij za pomocą widelca (tak by powstała papka) i nanieś na wysypkę. Maseczkę ogórkową trzymaj na skórze przez 20-30 minut, po czym zmyj letnią wodą. 

Mleko kokosowe z jogurtem naturalnym na zaczerwienioną skórę

Mleko kokosowe i jogurt naturalny również pomagają zwalczyć alergię słoneczną. Do jogurtu naturalnego dodaj 2-3 łyżeczki mleka kokosowego, po czym dokładnie ze sobą wymieszaj i wypij. Tak przyrządzony koktajl powinieneś pić 2-3 razy dziennie, po każdym powrocie ze słońca. Mleko kokosowe i jogurt naturalny możesz też przyłożyć na zaczerwienione miejsca i tak trzymać przez kilkanaście minut. Po dwóch, trzech dniach wysypka powinna zniknąć.

Co zrobić kiedy domowe sposoby na wysypkę od słońca nie działają?

Jeśli powyższe sposoby nie przynoszą efektów, koniecznie udaj się na konsultację lekarską. Specjalista wypisze receptę na leki lub specjalne maści. Pamiętaj też, by przed każdym wyjściem na słońce smarować się kremami z wysokimi filtrami UV i nie stosować na promienie słoneczne dezodorantów i perfum, które mogą przyczyniać się do alergii skórnej. 


 

Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43