Młoda kobieta leży i spogląda w stronę ekranu
Flickr/Kathy Sunderman/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Lewatywa – oczyść jelito grube z toksyn

Młoda kobieta leży i spogląda w stronę ekranu
Flickr/Kathy Sunderman/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Lewatywa, inaczej hydrokolonoterapia jest jednym ze sposobów oczyszczania jelita grubego. Dzięki niej możemy usunąć występujące w jelicie grubym bakterie i toksyczne złogi, które zatruwają nasz organizm.

Jak wykonać lewatywę w domu krok po kroku?

Do zastosowania lewatywy w domu powinnaś kupić specjalny zestaw do jej wykonania dostępny w aptece. Koszt zestawu wynosi około 10 zł. Występuje w nim worek na płyn, wężyk i końcówka do lewatywy.

 

1. Do worka na płyn wlej około 2 l wody. Możesz dodać do niego sok z cytryny, który przyspieszy oczyszczanie jelita grubego. Temperatura wody nie powinna przekraczać 40 stopni, ponieważ cieplejszy płyn może podrażnić błonę śluzową jelita, a tym samym powodując ból nerek. Nie należy stosować też zimnej wody, gdyż może wywołać zapalenie pęcherza moczowego. Najlepsza temperatura wody to 36 stopni.

2. Na twardej podłodze lub dywanie rozłóż folię bądź ręcznik i połóż się na boku.

3. Następnie końcówkę do lewatywy natłuść olejem lub wazeliną i odpowietrz ją. Końcówkę powinieneś wkładać bardzo powoli na długość 8 cm.

4. Po chwili odblokuj dostęp wody z woreczka do wężyka i wlej ją do jelita. Po umieszczeniu całej zawartości worka, umyj rurkę.

5. Teraz połóż się na plecach i zacznij masować brzuch, najlepiej z kierunkiem zgodnym z ruchem wskazówek zegara.

6. Po kilku minutach wstań i zacznij podskakiwać. Niebawem powinno pojawić się parcie na wypróżnienie.

Przeciwwskazania do wykonania lewatywy

Jeśli cierpisz na niedrożność jelit, niewydolność nerek i układu krążenia nie zaleca się stosowania zabiegu lewatywy. Ponadto, perforacja jelit, bóle brzucha o nieznanej przyczynie, czy wymioty i nudności także są przeciwwskazaniem do wykonania lewatywy. 

 

Przeładuj

"Rolnik szuka żony": Ania i Grzegorz Bardowscy planują drugi ślub! Tylko nam zdradzili, dlaczego!

zobacz 02:17