Gałązka świeżej melisy.
©mates/Fotolia

Szałwia ratunkiem na wstydliwy problem potliwości

Gałązka świeżej melisy.
©mates/Fotolia

Szałwia to sposób na pozbycie się problemu nadpotliwości. Kuracja szałwią na pocenie trwa dwa tygodnie i powinna być prowadzona pod okiem lekarza. Szałwii nie powinni pić epileptycy.

 

Szałwia jest także niewskazana dla kobiet w ciąży i matek karmiących piersią, ponieważ pobudza pracę kory nadnerczy i hamuje laktację.

Szałwia na pocenie – działanie

Szałwia to roślina, która pomoże w walce z nadmierną potliwością. Surowcem wykorzystywanym w lecznictwie są liście szałwii. Roślina ta zawiera żywice, garbniki, kwasy organiczne, olejki eteryczne, witaminę C, B1 i P, sole mineralne, prowitaminę A oraz saponiny. Szałwia (salvia officinalis) jest także bogata w substancje przeciwpotne i estrogenne – w leczeniu stosuje się napary i tabletki ziołowe na bazie szałwii. Przed rozpoczęciem kuracji szałwią na pocenie należy skonsultować się z lekarzem.

Napar z szałwii - przygotowanie

Napar z szałwii na pocenie działa po upływie 2-3 godzin od wypicia. Dwie szklanki herbatki z szałwii mogą regulować nadmierną potliwość nawet przez 2-3 dni. Kuracja szałwią na potliwość powinna trwać dwa tygodnie.

 

2-3 łyżki stołowe suszonej szałwii wsyp do garnka i zalej litrem zimnej wody. Całość zagotuj. Gdy woda zacznie wrzeć, odczekaj 3 minuty i zestaw garnek z palnika. Napar odstaw do ostudzenia. Napar należy pić po kilka łyków przez cały dzień. Pierwsze efekty terapii powinny być widoczne po upływie tygodnia.


Więcej na temat zioła
Przeładuj

W przeszłości Doda została Miss... Tytuł wybłagała jej mama? Musicie usłyszeć tę historię

zobacz 00:36