Kobieta znajduje się w gabinecie lekarskim i ma siniaki na kolanie.
©Photographee.eu/Fotolia.com

Siniaki na nogach i ciele - skuteczna maść na siniaki i domowe okłady na stłuczenia

Kobieta znajduje się w gabinecie lekarskim i ma siniaki na kolanie.
©Photographee.eu/Fotolia.com

Maść żywokostowa, arnikowa oraz z kasztanowca to skuteczny sposób na siniaki. Do łagodzenia kontuzji, takich jak stłuczony palec, można zastosować zimne okłady oraz chłodzący żel lub maść na stłuczenia, która zmniejszy krwiak podskórny powstały w wyniku urazu.

 

Skłonność do siniaków może wynikać z niedoboru witaminy C czy kruchości naczyń krwionośnych. Pojawiające się siniaki na nogach i ciele w wyniku jedynie drobnych uderzeń lub otarć mogą świadczyć również o chorobach wątroby czy schorzeniach związanych z nieprawidłową krzepliwością krwi.

 

Jaka maść na siniaki i stłuczenia?

 

Siniaki, nazywane również krwiakami, powstają najczęściej w wyniku silnego nacisku lub uderzenia. Uraz powoduje uszkodzenie ściany naczynia krwionośnego, co skutkuje dostaniem się krwi do tkanki podskórnej i powstaniem charakterystycznego sińca.

 

  • Maść arnikowa

 

Maść z arniki górskiej ma właściwości przeciwobrzękowe i przeciwzakrzepowe, dlatego jest skutecznym sposobem na siniaki na nogach czy innych częściach ciała. Działa pomocniczo w stłuczeniach i siniakach, a także łagodzi obrzęki powstałe w wyniku ukąszenia owadów. Maść arnikowa poprawia również ukrwienie skóry.

 

  • Maść żywokostowa

 

Maść z żywokostu łagodzi stłuczenia i siniaki. Zawarte w produkcie olejki eteryczne i ziołowe ekstrakty przynoszą ulgę także w takich urazach, jak: skręcenie kostki, złamania i zwichnięcia. Właściwości lecznicze żywokostu można również wykorzystać również w rehabilitacji po urazach aparatu ruchowego.

 

  • Maść z kasztanowca

 

Przeciwobrzękowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne właściwości maści z kasztanowca, powodują, że jest ona skutecznym środkiem na siniaki i stłuczenia. Produkt ma delikatne, ale skuteczne działanie i mogą go używać nawet kobiety w ciąży.

 

Domowe sposoby na stłuczenia

 

Urazy, takie jak stłuczony palec czy kostka, można łagodzić domowymi sposobami. Jednym z nich jest zimny okład, np. w postaci kostek lodu owiniętych w gazę czy czystą kuchenną ścierkę. Zimno uśmierzy ból oraz spowoduje, obkurczenie się naczyń krwionośnych, co zmniejszy krwiak podskórny. Obolałe miejsce można również smarować specjalną maścią lub żelem na bazie octanowinianu glinu. Substancja czynna działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Maść na stłuczenia stosowana miejscowo, zmniejszy ból, stan zapalny i obrzęk.

Przeładuj

Klaudia El Dursi z "Hotelu Paradise" urodziła dwoje dzieci, a ma idealną sylwetkę! Dieta? Ćwiczenia? Zdradziła swój sposób!

zobacz 03:13