Kobieta myje włosy
© Ariwasabi/Fotolia.com

Soda oczyszcza włosy i pomaga pozbyć się niechcianego odcienia farby do włosów

Kobieta myje włosy
© Ariwasabi/Fotolia.com

Soda oczyszczona stosowana na włosy oczyszcza je z pozostałości kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji włosów. Włosy umyte sodą łatwiej chłoną też substancje odżywcze i nawilżające z maseczek i odżywek do włosów.

Jak działa na włosy soda oczyszczona?

Soda oczyszczona ma zasadowy odczyn, dzięki temu sprawia, że łuski włosa rozchylają się. Włosy poddane działaniu sody oczyszczonej stają się bardziej podatne na zabiegi, których celem jest dogłębne oczyszczenie włosów, np. mycie delikatnym, ziołowym szamponem. Po zastosowaniu sody z włosów łatwiej jest usunąć zanieczyszczenia, m.in. pozostałości kosmetyków do stylizacji i pielęgnacji włosów.

 

Zabiegi nawilżające i odżywiające włosy, poprzedzone umyciem włosów sodą oczyszczoną, stają się bardziej efektywne, ponieważ substancje odżywcze z zastosowanych kosmetyków mogą wniknąć głębiej w strukturę włosa.

 

Sodę oczyszczoną stosuje się też do rozjaśniania farby, która nałożona na włosy okazała się mieć niepożądany kolor lub odcień.

Jak myć włosy przy użyciu sody oczyszczonej?

Dokładnie zmocz włosy. Na dłoń nałóż jednorazową porcję szamponu i dodaj do niej jedną łyżeczkę sody oczyszczonej. Umyj tą mieszanką włosy, a następnie opłucz je dokładnie. Następnie nałóż na włosy kosmetyk nawilżający lub odżywiający.

 

Po zabiegu zakwaś włosy, żeby ich łuski domknęły się. Możesz do tego użyć płukanki z octu jabłkowego. Do litra chłodnej wody dodaj łyżeczkę octu jabłkowego. Wypłucz włosy w tej mieszance.

 

Zabiegu nie powinno się powtarzać częściej niż raz na dwa tygodnie.

Kto nie powinien stosować sody oczyszczonej na włosy?

Zabiegu oczyszczania włosów sodą oczyszczoną nie powinny przeprowadzać osoby, których włosy są przesuszone i zniszczone. Osoby, których włosy puszą się i elektryzują również powinny go unikać lub stosować rzadko, najwyżej raz na miesiąc, i zawsze po nim intensywnie nawilżać włosy.


Więcej na temat pielęgnacja włosów Soda
Przeładuj

Czy Marlena i Seweryn z "Rolnik szuka żony" naprawdę się rozstali? Zobacz ich historię miłości

zobacz 02:12