soda oczyszczona na drewnianej łyżce
Image by LifetimeStock.com

Picie sody oczyszczonej łagodzi zaburzenia dotyczące układu pokarmowego. Pozwala pozbyć się zgagi i leczy niestrawność.

Czy picie sody oczyszczonej na zgagę jest bezpieczne?

Picie sody oczyszczonej jest skuteczne na zgagę, ale tylko wtedy kiedy zgaga dokucza sporadycznie. Zgaga to cofanie się do przełyku kwasów żołądkowych, które wywołują piekący ból. Ból zazwyczaj zaczyna się w piersi i może promieniować aż do szyi, gardła, a nawet kąta żuchwy. Zgaga jest objawem choroby refluksowej przełyku.

 

Regularne picie sody oczyszczonej pomoże w odkwaszeniu organizmu. Soda oczyszczona ma odczyn zasadowy i neutralizuje kwasy w żołądku. Niestety, należy być ostrożnym w piciu sody oczyszczonej, bo jeśli zastosuje się jej zbyt wiele, całkowicie zneutralizuje kwasy żołądkowe i zatrzyma proces trawienia. A to może być przyczyną dodatkowych dolegliwości. Soda oczyszczona jest skutecznym preparatem na zgagę, ale nie można jej przyjmować zbyt długo.

Jak stosować sodę oczyszczoną na zgagę?

Jedną łyżeczkę sody oczyszczonej należy rozpuścić w filiżance ciepłej wody. Do smaku można dodać kilka kropel soku z cytryny. Roztwór należy pić przez trzy dni, dwa razy dziennie. Jeśli soda nie pomaga zwalczyć zgagi należy skonsultować się z lekarzem. Osoby, które chorują na podwyższone ciśnienie krwi nie powinny pić sody. Kobiety w ciąży również nie powinny pić sody oczyszczonej, ponieważ powoduje zatrzymanie wody w organizmie. Soda oczyszczona stosowana w nadmiarze może zatrzymać trawienie.


Więcej na temat zgaga Soda