kobieta z ręcznikiem na głowie
©Martin Christ/Fotolia

Jak zrobić parówkę pomagającą w walce z trądzikiem?

kobieta z ręcznikiem na głowie
©Martin Christ/Fotolia

Oprócz stosowania peelingów, warto także stosować parówki oczyszczające skórę twarzy. Dzięki parówkom kremy do twarzy dogłębniej wnikają w skórę i są skuteczniejsze, dodatkowo pory są oczyszczone, a skóra jest zregenerowana i świeża.

Przygotowanie skóry do parówki

Aby zastosować parówkę na twarz, najpierw trzeba odpowiednio przygotować skórę. Przed zabiegiem dobrze jest wykonać peeling, aby skóra była jak najlepiej oczyszczona ze wszelkich grudek i pozostałości po makijażu. Po zabiegu trzeba pamiętać, aby użyć odpowiedniego kremu do twarzy – powinien być to krem nawilżający.

 

Osoby mające tłustą cerę mogą stosować parówkę codziennie, natomiast osoby z cerą suchą nie powinny stosować zabiegu częściej niż raz w tygodniu.

Przygotowywania parówki: krok po kroku

Do wykonania parówki na trądzik najlepiej nadadzą się: rumianek, lipa, olejek kamforowy, koper oraz mięta. Ususzone rośliny najlepiej wsypać do miski (około 4 łyżki na 2 litry wody) i zalać wrzątkiem oraz kilkoma kroplami olejku kamforowego, a następnie poczekać, aż zioła się zaparzą, a woda troszkę ostygnie (ma być ciepła, a nie gorąca). Po tym czasie należy się nachylić nad miską z naparem i nakryć głowę ręcznikiem, aby napar nie wydostawał się na zewnątrz. Po 15 minutach parówki trzeba delikatnie osuszyć twarz oraz nałożyć krem.

 

Więcej na temat trądzik zioła
Przeładuj

Oto zwiastun wielkiego finału "The Voice Kids"! Kto otrzyma tytuł najlepszego głosu w Polsce?

zobacz 01:04