Kubek z nagietkiem
©Africa Studio/Fotolia

Nagietek na włosy: naturalny balsam

Kubek z nagietkiem
©Africa Studio/Fotolia

Nagietek na włosy stosowany jest przeważnie w okresie letnich upałów. Płukanka z tej rośliny wzmacnia i regeneruje. Wysuszone słońcem włosy potrzebują nowego blasku, a nagietek ma właściwości odbudowujące ich strukturę.

 

Przygotowanie płukanki nagietkowej na włosy jest proste. Wystarczy przygotować wywar z nagietka. Można go wykorzystać jako płukankę na włosy, ale również jako płukankę na gardło i jamę ustną lub jako napój. Picie nagietka działa jak balsam na ściany żołądka i jelit. Niweluje wszelkie podrażnienia błon śluzowych oraz jest skutecznym środkiem na chorobę wrzodową.

Płukanka nagietkowa: jak przygotować

Nagietek na włosy przygotowany powinien być z zasuszonych płatków kwiatowych. Czasami (choć rzadko) wykorzystuje się świeże liście tej rośliny – szczególnie w lecie. W zimie możesz korzystać wyłącznie z suszonego ziela.

 

Potrzebujesz:

  • 1 łyżki płatków kwiatowych nagietka;
  • szklanki wrzącej wody.

 

Sposób przygotowania:

Zalej 1 łyżkę płatków nagietka wrzącą wodą i odstaw na pół godziny, aby wywar w pełni się zaparzył i lekko ostygł. Taką miksturą możesz płukać włosy. Aby efekty używania płukanki były zauważalne należy korzystać z niej co najmniej 2-3 tygodnie po każdym myciu. Co ważne, płukanka nie zmieni koloru włosów jak to dzieje się w przypadku korzystania z innych ziół, np. rumianku.

 

Nagietek na włosach działa przeciwłupieżowo i przeciwdziała podrażnieniom skórny głowy. Sięgają po niego również kobiety po zrobieniu trwałej. Zabieg ten nie tylko wysusza włosy, ale i niszczy ich strukturę. Dlatego nagietek z właściwościami nawilżającymi i regenerującymi skutecznie poprawi ich kondycję.


Więcej na temat pielęgnacja włosów
Przeładuj

Życie serialowej babci z "rodzinki.pl" Haliny Skoczyńskiej było pełne dramatów: "W wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty"

zobacz 02:05