Głowa mężczyzny
Image by Lifetimestock.com

Jak działa maść końska na włosy?

Głowa mężczyzny
Image by Lifetimestock.com

Maść końska stosowana jest przede wszystkim na ciało w miejscach obolałych. Jej innym zastosowaniem jest korzystanie z niej jako wcierki do włosów. Przez swoje właściwości rozgrzewające pobudza krążenie i stymuluje cebulki włosów.

 

Maść końska zawiera wiele ziół i olejków eterycznych. Na rynku mamy wiele jej rodzajów, np. maść końska szwajcarska, która uważana jest za najbardziej skuteczną w przypadku bólu mięśni. Zawierają one podobne składniki: ekstrakt z miłorzębu japońskiego, z kasztanowca, z nagietka lekarskiego, arniki górskiej czy papryczki chili oraz alkohol i olejki eteryczne: cynamonowy, lawendowy, z jodły pospolitej czy cytrynowy.

Maść końska na porost włosów

Maść końska działa rozgrzewająco, pobudzająco i regenerująco. Po aplikacji na skórę wnika nawet w głębokie warstwy i przyśpiesza przepływ krwi. Pobudza cebulki włosów, wzmacnia je i wpływa regenerująco na końcówki. Jak dokładnie działa maść końska na włosy:

  • pobudza naczynia krwionośne skory głowy,
  • wzmacnia włosy,
  • rozgrzewa skórę głowy,
  • wspomaga porost włosów,
  • łagodzi ewentualne urazy i przyspiesza gojenie się ran.

Stosowanie maści końskiej na włosy

Maść końska może być stosowana jako wcierka. Nakładanie jej wyłącznie na skórę głowy da pożądany efekt. Jej galaretowata konsystencja może stać się małym utrudnieniem przy nakładaniu. Maść końską możemy trzymać na głowie tak długo, jak chcemy – jednak optymalny czas to pół godziny, ponieważ produkt rozgrzewa skórę głowy, a jego zapach po pewnym czasie może być duszący. Stosowanie maści końskiej na skórę głowy jest jednak dość kontrowersyjne, szczególnie ze względu na dużą ilość ekstraktów roślinnych i olejków eterycznych, które zawiera. Ich wysokie stężenie w maści końskiej może wywołać silne reakcje alergiczne na skórze. Dodatkowo może doprowadzić do przegrzania skóry głowy.

 

Maść końską powinno się stosować codziennie przez 2-3 tygodnie. Włosy po takiej kuracji mogą być odświeżone, posiadać zmniejszoną tendencję do wypadania. Pojawią się na głowie również nowe włoski, tzw. baby hair. Do kuracji można powrócić, jednak pomiędzy seriami wcierania jej w skórę głowy powinna być minimalnie miesięczna przerwa, a optymalnie trzy miesiące. 


Przeładuj

Ania z "Hotelu Paradise" jest zadowolona z tego jak wypadła w programie? To naprawdę szczere wyznanie uczestniczki

zobacz 02:11