Uśnmiechnięta kobieta trzyma owoce.
Image by LifetimeStock.com

Działania zapobiegające słabemu krążeniu – masaż, ruch i zmiana diety

Uśnmiechnięta kobieta trzyma owoce.
Image by LifetimeStock.com

Słabe krążenie krwi w organizmie jest przyczyną wielu poważnych konsekwencji jak na przykład: udaru mózgu, martwicy mięśnia sercowego czy zawału. Krążenie można poprawić dzięki przestrzeganiu zasad zdrowej diety i regularnej aktywności fizycznej.

Słabe krążenie - działania zapobiegające

1. Masaż wodą o zmiennej temperaturze. Pierwszym krokiem w pielęgnacji układu krążenia i zmniejszania ryzyka słabej cyrkulacji krwi są naprzemienne masaże stóp i dłoni ciepłą i zimną wodą. Masaż polega na tym, aby w trakcie kąpieli zmieniać co kilka chwil wodę z ciepłej na zimną i z zimnej na ciepłą. Należy jednak unikać zbyt skrajnych temperatur. Masaż wodą o zmiennej temperaturze poprawi krążenie i dotleni krew.

 

2. Więcej ruchu. Problem osłabionej cyrkulacji często dotyczy osób prowadzących siedzący tryb życia. Zbyt mała ruchliwość i brak wysiłku fizycznego osłabiają krążenie krwi. Powodują tworzenie skrzepów i zmniejszają dopływ krwi oraz tlenu do tkanek. Kilkanaście minut spaceru dziennie poprawi krążenie krwi, doda energii i pomoże rozładować negatywne napięcie.

 

3. Słabe krążenie krwi może być spowodowane złą dietą. Brak witamin i minerałów osłabia naczynia krwionośne, przez co stają się wrażliwe na wszelkie uszkodzenia. Brak przeciwutleniaczy w diecie sprzyja nagromadzeniu toksyn i tworzeniu złogów utrudniających przepływ krwi w żyłach. Aby poprawić krążenie należy zrezygnować z tłustych i wysoko przetworzonych produktów. W diecie powinny znaleźć się owoce i warzywa. Ważne jest także zjadanie dużej ilości ryb oraz produktów pełnoziarnistych. Są one bogate w błonnik i mają pozytywny wpływ na układ krążenia.

Więcej na temat choroby układu krążenia
Przeładuj

Z okazji urodzin Party.pl Izabela Janachowska wybrała cztery najpiękniejsze suknie ostatnich czterech lat!

zobacz 01:53