Kobieta na rowerze
Image by LifetimeStock.com

Jak poprawić kondycję włosów, czyli dlaczego dorsz wzmocni włosy?

Kobieta na rowerze
Image by LifetimeStock.com

Wiele kobiet zastanawia się, jak poprawić kondycję włosów, nie wydając przy tym wielu pieniędzy w salonie kosmetycznym czy fryzjerskim. Nic prostszego – wystarczy, że sięgniesz w domu po to, co masz w kuchni – oliwa z oliwek, miód, piwo, zioła. Zacznij też jeść ryby i orzechy włoskie.

 

Domowe sposoby na pielęgnację skóry głowy i włosów są proste i nie wymagają specjalnych przygotowań. Oto 5 skutecznych porad, jak poprawić kondycję włosów nie wychodząc z domu:

1. Zmień dietę – zapełnij jadłospis produktami, które są bogate w kwasy omega-3. Są to ryby, orzechy włoskie czy oleje roślinne (olej z awokado czy lniany).

2. Domowe maseczki kondycję włosów poprawisz olejowaniem włosów. Wystarczy, że masz w domu olej – najlepiej olejek rycynowy, oliwę z oliwy czy olej z awokado. Dodaj do niego to, co masz w spiżarce: miód, wyciśnięty sok z cytryny, jajko. Maskę na włosy powinno się nakładać pasmami i utrzymywać pod ręcznikiem przez około pół godziny. Następnie należy ją zmyć i umyj dokładnie włosy (szczególnie, gdy do maski dodałaś jajko!).

3. Domowe płukanki. Jeżeli masz w domu zioła (rumianek, skrzyp czy pokrzywę), zaparz napar z dwóch torebek zasuszonego i zmielonego ziela, ostudź i wypłucz w nich całe włosy – od nasady po końce. Możesz również wypłukać włosy w piwie. Nie musisz później myć włosów, choć w przypadku płukanki piwnej jest to wskazane, ze względu na zapach.

4. Rozczesuj włosy palcami – włosy powinny być przynajmniej dwa razy dziennie rozczesywane. Zrezygnuj jednak z metalowych szczotek z ciasno rozstawionymi ząbkami. Zainwestuj w szczotki z naturalnym włosiem, a wieczorem rozczesz włosy palcami. Unikniesz ich łamania i pamiętaj - nie musisz robić tego z chirurgiczną precyzją. Wystarczy, żeby włosy nie były splątane.

5. Odbudowa jabłkiem – przekrój jabłko na pół, wydrąż środek z pestkami. Zetrzyj jabłko na tarce na małych oczkach i odcedź. Otrzymaną papkę nałóż na nasady włosów i potrzymaj na głowie minimalnie przez pół godziny. Następnie zmyj z włosów.

 

Domowe sposoby na polepszenie kondycji włosów są przede wszystkim bezpieczne i tańsze od specjalistycznych zabiegów kosmetycznych. Głównie dzięki temu, że korzystasz w domu z naturalnych produktów, które nie uczulają i nie wywołują reakcji alergicznych. Powtarzaj te zabiegi pielęgnacyjne raz na tydzień, a włosy powrócą do dobrej kondycji.

 

Przeładuj

W przeszłości Doda została Miss... Tytuł wybłagała jej mama? Musicie usłyszeć tę historię

zobacz 00:36