©elnariz/Fotolia

Domowe sposoby na wrażliwe zęby: sól, zioła i soda

©elnariz/Fotolia

Wrażliwe zęby objawiają się przeważnie gwałtownym bólem po zjedzeniu pokarmu kwaśnego, gorącego bądź zimnego. Najczęstszą przyczyną nadwrażliwości zębów jest odsłonięcie wrażliwej części zęba, tak zwanej zębiny. Domowe sposoby na wrażliwe zęby to sól, napary z ziół i soda.

Płukanka wody z sodą na wrażliwe zęby

Na wrażliwe zęby skuteczna jest płukanka przygotowana z wody i z sody oczyszczonej. Do szklanki przegotowanej, letniej wody dodaj jedną łyżeczkę sody oczyszczonej, po czym zacznij płukać nią jamę ustną. Zabieg stosuj dwa razy dziennie.

Stosowanie soli kuchennej na dziąsła

Sól kuchenna spowoduje, że dziąsła będą lepiej ukrwione. Drobną sól kuchenną wsmaruj delikatnie palcami w dziąsła. Czynność tę powtarzaj dwa razy dziennie.

Napar z ziół do płukania jamy ustnej

Napar z ziół również jest skuteczny na wrażliwe zęby. Dziurawiec lub szałwię zalej gorącą wodą i odstaw na kilka minut do zaparzenia. Po ostygnięciu płucz dokładnie jamę ustną, najlepiej 3-4 razy dziennie.

Olej cynamonowy i goździkowy stosowany na zęby

Olej cynamonowy i goździkowy złagodzi podrażnione i wrażliwe zęby. Kilka kropel oleju nałóż na watę i przyłóż na bolące zęby. Możesz też, za pomocą palca delikatnie rozsmarować olej na zębach.

Stosowanie pasty dla zębów wrażliwych

Specjalna pasta do zębów wrażliwych również złagodzi podrażnione i bolące zęby. Możesz ją kupić w aptece lub drogeriach kosmetycznych. Nie zapomnij, by pastę nakładać na szczoteczkę do zębów z miękkim włosiem. Te z twardym mogą podrażnić dodatkowo dziąsła.

 

Więcej na temat pielęgnacja zębów Zęby
Przeładuj

Pierwsza scena filmu "Artyści przeciw nienawiści" zaczyna się od... przekleństw Dody! Artystka zdradza kulisy tej sytuacji

zobacz 00:49