Laski wanilii
Image by LifetimeStock.com

Zwalcz komary za pomocą olejku do ciast

Laski wanilii
Image by LifetimeStock.com

Komary nie lubią olejku waniliowego i witaminy B. Domowe środki na komary przygotujesz w kilka minut.

 

Można stwierdzić, że komary to inteligentne owady, ponieważ nie atakują przypadkowej osoby. Komary wyczuwają pot i dwutlenek węgla. Najchętniej atakują dzieci, młodych mężczyzn i kobiety w trakcie owulacji. Za ugryzienia odpowiadają samice, ponieważ samce żywią się nektarem kwiatów, a tuż po kopulacji giną. Larwy komarów znajdują się w wodzie, dlatego najwięcej tych znienawidzonych przez człowieka owadów znajduje się na podmokłych terenach – w okolicy jezior, rzek, stawów.

Domowe sposoby na komary

1. Olejek waniliowy na komary

 

Komary nie znoszą aromatu waniliowego. Wystarczy, że wetrzesz w skórę trochę aromatu waniliowego, a komary dadzą ci spokój. Aromat waniliowy można kupić w sklepie spożywczym (zapach do ciast) lub sporządzić domowy aerozol – szklankę żytniej wódki wymieszaj z 20 ml olejku waniliowego. Płyn można sporządzić również na bazie wody – do 100 ml wody (połowy szklanki) dodaj 30 kropel olejku waniliowego. Roztworem na bazie wanilii warto posmarować nadgarstki i miejsca za uszami. Podobne działanie ma olejek o zapachu cynamonowym. Jeśli urządzasz przyjęcie, grilla na świeżym powietrzu, warto zapalić świece o waniliowym aromacie.

 

2. Witamina B na komary

 

Niektórzy twierdzą, że podczas przyjmowania witaminy B zapach potu zmienia się na taki, którego komary nie lubią. Należy jednak uważać, ponieważ witaminę B, tak jak i każdy inny lek łatwo można przedawkować. Poza tym, skuteczność witaminy B w walce z komarami nie została potwierdzono naukowo, więc może to być jedynie mit.

 

W domu warto zamontować w oknach moskitiery. Jeśli zdarzy ci się, że jakiś komar cię ugryzie, posmaruj miejsce ukąszenia plastrem cebuli lub przetrzyj octem.


Przeładuj

Doda przerywa milczenie! Zabrała głos w sprawie małżeństwa z Emilem. Mają kryzys?

zobacz 00:39