Kobieta z rozczochranymi włosami
© ladysuzi/Fotolia.com

Jak szybko i skutecznie ujarzmić elektryzujące się włosy

Kobieta z rozczochranymi włosami
© ladysuzi/Fotolia.com

Elektryzujące się włosy to częsta przypadłość włosów porowatych (kręconych) i zniszczonych. Nadmierne puszenie się i kłopot z ułożeniem fryzury to częsty problem szczególnie zimą, gdy nosimy czapki. Sposobem na elektryzujące się włosy jest przede wszystkim prawidłowa pielęgnacja i nawilżanie, dzięki czemu łuska włosa jest gładka.

Elektryzujące się włosy – pielęgnacja

Powodem unoszących się i rozproszonych na wszystkie strony włosów jest wzajemne odpychanie się ładunków elektrycznych, które znajdują się w łusce włosa. Sprzyja temu ich przesuszenie. Dlatego szczególnie zimą warto stosować maski i odżywki nawilżające. Można również olejować włosy, co dodatkowo je wzmocni i oczyści.

Szybkie i skuteczne sposoby na elektryzujące się włosy

Najprostszym sposobem na puszące się włosy jest skropienie ich wodą lub mgiełką do ciała. Rezultat będzie natychmiastowy, ale niestety krótkotrwały. Sytuacja powtórzy się zaraz po tym jak woda odparuje. Zimą, aby zapobiec elektryzowaniu się włosów po zdjęciu czapki, wystarczy jej wnętrze lekko spryskać jednorazowo lakierem do włosów.

Elektryzujące się włosy – suszenie i czesanie

Suszenie suszarką, używanie prostownicy lub lokówki tak samo jak suche powietrze w domu w okresie grzewczym sprzyjają nadmiernemu elektryzowaniu się włosów. Najlepszym wyjściem jest zaopatrzenie się w urządzenia do modelowania z opcją jonizacji powietrza. Szczotki z naturalnego włosia wzmagają puszenie się, dlatego najlepiej używać drewnianych grzebieni i gumowych szczotek, które przed użyciem warto spryskać lakierem do włosów. 

Więcej na temat pielęgnacja włosów
Przeładuj

Klaudia El Dursi szczerze o uczestnikach "Hotelu Paradise": "Cwaniactwo i sojusze!"

zobacz 01:47