Ziarna kawy
Flickr/Slawek Puklo/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Nietypowe zastosowanie kawy – lewatywa oczyszczająca

Ziarna kawy
Flickr/Slawek Puklo/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Lewatywa z kawy działa oczyszczająco, usuwa toksyny z organizmu. Możesz ją samodzielnie przeprowadzić w domu. Jednak czy jest bezpieczna dla naszego zdrowia?

Wskazania do przeprowadzenia lewatywy z kawy

Lewatywa z kawy ma bardzo silne działanie oczyszczające – pomaga usuwać toksyny z organizmu, ma właściwości przeciwbólowe i otwiera przewody żółciowe. Ze względu na te właściwości, metoda ta jest polecana osobom po chemioterapii i radioterapii, chorym cierpiącym na silne bóle oraz pacjentom, których wątroba jest osłabiona i nie pełni swojej funkcji detoksykacyjnej.

Jak zrobić lewatywę z kawy?

Użyj dobrej jakości kawy z kofeiną. Gotuj kawę przez trzy minuty w proporcji trzy czubate łyżki stołowe na 1 litr wody. Zmniejsz ogień i zaparzaj 10-20 minut, nie dopuszczając do wrzenia. Następnie schłodź do temperatury ciała i odcedź. Połóż się na boku z podkurczonymi nogami. Za pomocą aplikatora do lewatywy wprowadź 0,5 litra naparu, postaraj się go utrzymać 15 minut.

 

Aby lewatywa z kawy była bezpieczna, musi być przeprowadzona zgodnie z instrukcją, ponieważ źle wykonana może spowodować ponowne wchłanianie się toksyn – zwłaszcza, gdy przekroczy się czas trzymania kawy. Gdy napar jest zbyt gorący, możliwe są wewnętrzne poparzenia. Znane są także przypadki, gdy lewatywa z kawy wywołała infekcje, sepsę, zaburzenia elektrolitowe i odwodnienie.

 

Zawsze warto wcześniej poradzić się lekarza, ponieważ lewatywa wpływa na florę bakteryjną jelita. Zazwyczaj wystarczy włączyć do diety probiotyki, aby poprawić funkcjonowanie układu pokarmowego.

Przeładuj

Dlaczego Michał Gała odszedł z Teamu X? Skomentował też "ucieczkę" Lexy Chaplin!

zobacz 03:47