kobieta nakłada maseczkę na twarz
©JackF/Fotolia

Maseczka cynamonowa zwalczy wągry i pryszcze

kobieta nakłada maseczkę na twarz
©JackF/Fotolia

Cynamon jest skutecznym i stosowanym od dawna sposobem na pryszcze. Zawiera aldehydy i kwas cynamonowy, które działają antybakteryjnie, odkażająco i rozgrzewająco. Z cynamonu można przygotować maseczkę, która doskonale oczyszcza skórę, rozjaśnia cerę i sprawia, że jest gładka w dotyku. Dlatego też polecany jest osobom ze skórą tłustą, mieszaną i z przebarwieniami.

Maseczka cynamonowa na pryszcze i zanieczyszczenia

Maseczka cynamonowa jest doskonałym sposobem na pozbycie się pryszczy, wągrów i zanieczyszczeń. Po jej zastosowaniu twarz może lekko szczypać (jeśli pieczenie będzie zbyt silne, zmyj ją jak najszybciej). Kosmetyk można nakładać na całą twarz lub pojedyncze pryszcze. Jeśli zdecydujesz się na drugi sposób, maseczka powinna być mocniejsza (powinieneś dodać więcej cynamonu).

Maseczka cynamonowa – przepis

Maseczkę cynamonową możesz samodzielnie wykonać w domu. Do jej przygotowania potrzebujesz cynamonu, jogurtu naturalnego lub śmietany. Przed imprezą, czy spotkaniem ze znajomymi zastosuj łagodniejszą wersję maseczki cynamonowej z bananem i sokiem z cytryny. Na noc możesz przygotować preparat z miodem. Przed nałożeniem kosmetyku, sprawdź na części twarzy jak oddziałuje na nią cynamon. Jeśli szczypie, zmniejsz ilość cynamonu lub nie stosuj maseczki.

Maseczka cynamonowa klasyczna

Do 2 łyżeczek śmietany lub jogurtu naturalnego dodaj 2-3 łyżeczki sproszkowanego cynamonu, po czym całość dokładnie wymieszaj. Całość nałóż na twarz lub pojedyncze wypryski na 15-20 minut, po czym spłucz letnią wodą. Dzięki maseczce skóra będzie gładka, miękka w dotyku, a co najważniejsze oczyszczona.

Maseczka cynamonowa z bananem

Do 2 łyżek śmietany dodaj połówkę rozgniecionego wcześniej widelcem banana. Całość dokładnie wymieszaj, po czym wsyp 1 łyżeczkę cynamonu i wyciśnij kilka kropel soku z cytryny. Składniki dokładnie ze sobą zmieszaj i nałóż na twarz lub pojedyncze wypryski. Po 20 minutach zmyj ciepłą wodą. Powstały kosmetyk rozjaśni cerę, usunie przebarwienia i zwalczy pryszcze.

Maseczka cynamonowa z miodem

Jedną łyżeczkę miodu wymieszaj dokładnie z jedną łyżeczką cynamonu, po czym rozsmaruj ją na twarzy. Maseczkę możesz zostawić na 30-60 minut i spłukać letnią wodą. Maseczka cynamonowa z miodem skutecznie usunie pryszcze i zanieczyszczenia.


Więcej na temat trądzik zmiany skórne cynamon
Przeładuj

Grzegorz Hyży zniknął z sieci! Co się z nim dzieje? Tłumaczy Agnieszka Hyży!

zobacz 02:15