dziecko płacze
Image by LifetimeStock.com

Ból brzucha u dziecka – zwalcz go naturalnymi metodami

dziecko płacze
Image by LifetimeStock.com

Ból brzucha u dziecka można załagodzić kilkoma domowymi sposobami. Wybór metody zależy przede wszystkim od przyczyny dolegliwości. Bóle brzucha u dziecka mogą mieć różnorodny charakter, od łagodnych po ostre dolegliwości.

Ból brzucha można złagodzić domowymi sposobami

Przyczyny bólu brzucha mogą leżeć w niewłaściwej diecie, zatruciu pokarmowym, czy stresie

 

1. Herbata imbirowa i cytrynowa – herbata imbirowa zawiera w sobie gingerol, który zapobiega aktywności mikroorganizmów chorobotwórczych odpowiedzialnych za zatrucie pokarmowe. Należy zetrzeć imbir i przygotować z niego wywar. Następnie gorącym naparem z imbiru należy zaparzyć herbatę i podać dziecku. Możesz też zaparzyć zwykłą herbatkę dodając do niej soku z cytryny i kilka kropel miodu. Herbata spowoduje, że zaciśnięte mięśnie brzucha rozluźnią się.

 

2. Mięta – jest popularnym zielem, które łagodzi dolegliwości żołądkowe. Torebkę mięty zalej wrzątkiem i gdy ostygnie, daj dziecku do wypicia.

 

3. Jagody – napar z suszonych jagód działa zapierająco, dlatego warto go używać przy biegunce, natomiast świeże jagody działają rozluźniająco i można je stosować przy zaparciach. Aby przygotować napar z suszonych jagód, gotuj garść jagód w szklance wody około 10 minut. Przestudzony podaj dziecku do picia kilka razy dziennie.

 

4. Jogurt – jogurt zawiera probiotyki, które chronią żołądek przed zatruciem. Mogą również zredukować ból brzucha.

 

5. Okłady – jeśli masz w domu termofor, napełnij go ciepłą wodą i połóż na brzuszku dziecka. Po kilkunastu minutach maluch poczuje ulgę.

 

6. Masaż – masaż pomoże przede wszystkim przy wzdęciach. Masuj brzuszek maluszka zakreślając koła na brzuchu, w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara.

 

7. Dieta u dziecka – przez dwa dni podawaj dziecku lekkostrawne, płynne potrawy. Może to być kaszka, kleik bądź bulion. 


Przeładuj

Dlaczego Michał Gała odszedł z Teamu X? Skomentował też "ucieczkę" Lexy Chaplin!

zobacz 03:47