kobieta siedząca w saunie
©BillionPhotos.com/Fotolia

Sauna – jak wpływa na organizm?

kobieta siedząca w saunie
©BillionPhotos.com/Fotolia

Co daje sauna? Sauna doskonale poprawia wygląd skóry, ulepsza krążenie i pozwala wypocząć i zrelaksować się.

Co daje sauna? Zalety korzystania z sauny

Sauna ma wiele zalet, między innymi pozytywnie wpływa na organizm ludzki i wygląd skóry. Korzystanie z sauny odblokowuje gruczoły łojowe, dzięki czemu organizm pozbywa się nadmiaru sebum. Sauna pomaga też usunąć cellulit i redukuje niedoskonałości skóry. Oprócz tego przyspiesza krążenie krwi i korzystnie wpływa na drogi oddechowe. Zmiana temperatury z gorącej do letniej (w basenach) hartuje organizm. Przemienna temperatura zmusza układ immunologiczny do reakcji obronnej i wytwarza przeciwciała. Dzięki temu osoby korzystające z sauny są bardziej odporne na infekcje wirusowe. Ponadto spokój panujący w pomieszczeniu pozwala się zrelaksować, odprężyć i uspokoić. W dodatku oczyszcza organizm z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii.

Co daje sauna? Wskazania do jej korzystania

Korzystanie z sauny zaleca się osobom chorującym na nadciśnienie tętnicze, astmę oskrzelową, czy zapalenie płuc. Ponadto powinny ją stosować osoby mające problemy z kręgosłupem i bóle reumatyczne.

Sauna – przeciwwskazania do korzystania

Z sauny nie powinny korzystać osoby cierpiące na choroby serca i mające problemy z krążeniem. Ponadto nie zaleca się jej osobom posiadającym stany zapalne, grzybicę, choroby weneryczne, czy cierpiącym na padaczkę. Kobiety w ciąży i karmiące piersią również powinny się wystrzegać sauny. Nie wolno też korzystać z niej osobom pod wpływem alkoholu i przechodzącym silny stres. 

 

Więcej na temat sauna medycyna naturalna
Przeładuj

W przeszłości Doda została Miss... Tytuł wybłagała jej mama? Musicie usłyszeć tę historię

zobacz 00:36