Party.pl

fiszka orange Advertisement


Liście babki lancetowatej
©tchara/Fotolia

Przepis na syrop z babki lancetowatej

Liście babki lancetowatej
©tchara/Fotolia

Syrop z babki lancetowatej jest naturalnym lekarstwem na ból gardła, dychawicę płuc, kaszel, choroby jamy ustnej i przewodu pokarmowego. Ma działanie przeciwzapalne i wykrztuśne, dlatego szybko przynosi ulgę.

Przepis na syrop z babki lancetowatej

Babka lancetowata jest rośliną leczniczą. W Polsce rośnie na łąkach, trawnikach i polanach. Syrop z babki lancetowatej ma działanie przeciwzapalne i wykrztuśne. Regularne stosowanie syropu z babki lancetowatej przyniesie ulgę w chorobach dróg oddechowych.

 

Składniki:

  • 100 g świeżych liści babki lancetowatej;
  • 100 ml przegotowanej, letniej wody;
  • 100 g cukru;
  • 50 ml czystej wódki.

Sposób przygotowania:

Liście babki lancetowatej drobno pokrój i zmiel w maszynce do mielenia mięsa. Przełóż je do głębokiej misy, dodaj do nich 100 ml przegotowanej, letniej wody i dokładnie wymieszaj (do momentu aż powstanie papka). Tak otrzymaną papkę dokładnie przecedź przez gazę (czynność tę wykonuj nad garnkiem, w którym znajdzie się sok). Do naczynia z wyciśniętym sokiem dodaj 100 g cukru i gotuj chwilę, ale nie dopuść do wrzenia. Dodaj 50 ml wódki, dokładnie wymieszaj i tak powstały napój porozlewaj do słoików. Lekarstwo przechowuj w temperaturze pokojowej nie dłużej niż rok. 

Więcej na temat przepisy zioła
Przeładuj

Tadeusz Seibert komentuje zniknięcie Margaret ze sceny. Zdradził prawdziwe powody?

zobacz 00:34