worek ziemniaków
Image by LifetimeStock.com

Sok z ziemniaka surowego – naturalny lek

worek ziemniaków
Image by LifetimeStock.com

Sok z ziemniaka pomoże pozbyć się problemów z żołądkiem i wątrobą. Jest nadzieja, że w przyszłości surowy sok z ziemniaka będzie stosowany jako lek antynowotworowy.

Sok z ziemniaka – działanie lecznicze

Sok z ziemniaka pomoże wszystkim osobom, które cierpią na nadkwasotę, niestrawność, stany zapalne śluzówki żołądka, wrzody żołądka i dwunastnicy. Sok z ziemniaka neutralizuje przykry zapach z ust i przynosi ulgę w schorzeniach wątroby, a także obniża zawartość cukru w moczu. Surowy sok powoduje przyswajanie bakterii probiotycznych - Bifidobacterium, Lactobacillus i ograniczanie bakterii szkodliwych - E. Coli, Clostridium Perfringens. Sok z ziemniaka ma również właściwości antynowotworowe – najprawdopodobniej hamuje rozwój komórek nowotworowych żołądka i ogranicza rozrost raka skóry (badania nad antynowotworowym oddziaływaniem soku z ziemniaka cały czas są prowadzone i stanowią dużą szansę dla osób cierpiących na choroby cywilizacyjne).

Sok z ziemniaka – stosowanie

Istnieją dwa główne sposoby kuracji sokiem z ziemniaka. Obie bazują na świeżo przygotowanym soku z surowych ziemniaków. Jeden ze sposobów polega na wypijaniu połowy szklanki soku z ziemniaka kilka dni z rzędu. Aby wzbogacić smak, można pić go z miodem, cytryną lub sokiem z marchwi. Druga metoda kuracji sokiem z ziemniaka opiera się na wypijaniu trzy razy dziennie po łyżce soku przed posiłkiem. W obu przypadkach należy – najlepiej - wybierać ziemniaki o czerwonej skórce, pochodzące z upraw naturalnych.

 

Kurację z sokiem z ziemniaka warto wypróbować chociażby dlatego, że nie powoduje skutków ubocznych, a może pomóc pozbyć się dolegliwości.


Przeładuj

Czy "rodzinka.pl" wróci?! Tomasz Karolak ma doskonały pomysł! Ale czy to możliwe?

zobacz 02:33