Zabieg na paznokciach u stóp
©danr13/Fotolia

Rekonstrukcja paznokcia – żelem, lakierem lub przy użyciu protezy

Zabieg na paznokciach u stóp
©danr13/Fotolia

Rekonstrukcja paznokcia to zabieg, który nie boli, a pozwala odzyskać zdrowo wyglądające paznokcie i tym samym utraconą pewność siebie. Paznokieć można odbudować także w trakcie ciąży, leczenia onkologicznego czy leczenia cukrzycy. Zabieg rekonstrukcji paznokcia wykonuje podolog.

Rekonstrukcja paznokcia – przyczyny uszkodzenia płytki

Najczęstsze przyczyny ubytków paznokci to:

 

Rekonstrukcja paznokcia – opis zabiegu

a) rekonstrukcja paznokcia przy użyciu żelu

 

Aby zrekonstruować paznokieć, używa się masy żelowej – jest to możliwe, jeśli osoba, która decyduje się na zabieg ma minimum 1/3 własnego paznokcia. Paznokieć nie może być zainfekowany grzybami. Zrekonstruowana płytka nie pęka podczas chodzenia i zapobiega powstawaniu grzybicy. Masę żelową utwardza się światłem UV. Koszt zabiegu to około 50 złotych.

 

b) rekonstrukcja paznokcia przy użyciu lakieru

 

Kolejnym sposobem na odzyskanie zdrowego wyglądu paznokci jest zastosowanie akrylu, który wyrównuje nierówne, bruzdowane płytki. Koszt zabiegu to około 100 złotych.

 

c) rekonstrukcja paznokcia za pomocą protezy

 

Aby odzyskać paznokcie można zdecydować się na protetykę paznokcia – wykonanie protezy. Na początku wykonuje się negatyw – odlew palca, następnie wycisk z folii, po czym paznokieć obrabia się narzędziami i przykleja masę akrylową. Koszt zabiegu to około 150 złotych.

 

Odbudowany paznokieć można malować.


Przeładuj

Metamorfozy uczestniczek "Hotel Paradise"! Która z nich przeszła największą przemianę?

zobacz 01:27