Kobieta w białym podkoszulku z bucikami dla dziecka
Image by LifetimeStock.com

Jak kupować odzież ciążową?

Kobieta w białym podkoszulku z bucikami dla dziecka
Image by LifetimeStock.com

Odzież ciążowa doskonale podkreśla ciążowy brzuszek, a kobieta w tych ubraniach wygląda ładnie i modnie. Odzież ciążowa dostępna jest w różnych stylach i krojach, a co najważniejsze dopasowana jest do potrzeb kobiety w ciąży i jest wygodna.

Rozmiar odzieży ciążowej

Odzież ciążowa ma podobną rozmiarówkę jak ubrania sprzed ciąży. Projektanci odzieży ciążowej przede wszystkim biorą pod uwagę jak osoba w określonym rozmiarze nabiera ciała, a w związku z tym dodają więcej luzu na piersi i na brzuchu niż w normalnych ubraniach. Odzież ciążowa jest często elastyczna, wtedy nie ma większego problemu z doborem jej rozmiaru.

Fasony ciążowych ubrań

Najlepiej wybierać takie fasony ubrań, które lubimy nosić na co dzień. Są jednak wyjątki. W przypadku noszenia wcześniej obcisłych rzeczy należy raczej zmienić styl - nie zaleca się kupowania zbyt obcisłych strojów podczas ciąży. W sklepie z odzieżą ciążową skup się przede wszystkim na spodniach. W bardziej zaawansowanej ciąży najlepiej sprawdzą się te z szeroką gumą w pasie. Koszule, czy bluzki możesz kupić już w innych sklepach, o ile będą dobre i niezbyt opięte na brzuchu. Oczywiście nie staraj się za wszelką cenę ukrywać brzucha, a swoje krągłości podkreślaj dzięki ubraniom, które dopasowują się do ciała. Ostatnią kwestią przy wyborze rozmiaru odzieży ciążowej jest rozmiar stanika. Kupuj pojedyncze sztuki, w regularnych odstępach czasu, gdyż w czasie ciąży piersi będą stawały się coraz większe.

Odzież ciążowa zimą i latem

Przy wyborze ubrań ciążowych bardzo ważna jest też pora roku. Jeśli zaawansowana ciąża występuje zimą i nie chcesz kupować specjalnych kurtek, których już raczej nie założysz za rok, poszukaj płaszcza przeszytego pod biustem, a rozszerzającego się ku dołowi. Taki płaszcz przypomina rozkloszowaną sukienkę i jest modny praktycznie co roku. Kiedy jest lato i nadmiernie się pocisz, wybierz przewiewne ubrania.

Materiał na odzież ciążową

Przy wyborze odzieży ciążowej bardzo ważny jest dobór materiału. Dlatego warto zdecydować się na odzież wykonaną z przewiewnego, najlepiej naturalnego materiału. Doskonale sprawdzi się bawełna. 

Więcej na temat ciąża poród ubrania
Przeładuj

Gorąca bitwa Patryka i Karola w "The Voice of Poland"! Jurorzy nie wytrzymali...

zobacz 01:48