uśmiechnięta lekarka
Flickr/www.audio-luci-store.it/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Operacje plastyczne pochwy, warg sromowych i łechtaczki

uśmiechnięta lekarka
Flickr/www.audio-luci-store.it/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Ginekologia estetyczna, to operacje plastyczne w miejscach intymnych kobiet. Stosowane są po ciąży lub po prostu dla poprawy komfortu psychicznego.

 

Biorąc pod uwagę to, że do dziś poruszanie tematów związanych z poprawą wyglądu i funkcjonowania narządów płciowych, wywołuje wiele kontrowersji, ginekologia estetyczna wydaje się być nową dziedziną medycyny. Prawda jest taka, że istnieje od dawna. Dzięki temu, że zagadnienia związane z ginekologią estetyczną zaczynają być coraz śmielej poruszane, spada zasłona milczenia skrywająca kwestie związane z seksualnością kobiet.

Do kogo skierowana jest oferta gabinetów ginekologii estetycznej?

Przede wszystkim do kobiet, które odczuwają psychiczny dyskomfort spowodowany wyglądem własnych narządów płciowych. Do matek, u których po porodzie znacznie spadła satysfakcja z seksu, czy kobiet potrzebujących poprawy doznań seksualnych.

 

Najczęściej wykonywane zabiegi ginekologii estetycznej:

  • plastyka pochwy (waginoplastyka) – decydują się na nią najczęściej kobiety, u których w wyniku porodu doszło do nadmiernego rozciągnięcia lub pęknięcia pochwy, a także te, u których stwierdzono wady rozwojowe;
  • ostrzykiwanie/powiększenie punktu G – zabieg ma na celu uwypuklenie tego fragmentu i bywa nazywany „zastrzykiem orgazmu”;
  • plastyka warg sromowych większych/mniejszych (labioplastyka) – w znacznej ilości przypadków charakter tego zabiegu jest czysto estetyczny.

 

Na rynku dostępna jest również cała gama bezbolesnych zabiegów z użyciem lasera, takich jak:

  • laserowe obkurczanie pochwy – zalecane jest szczególnie kobietom po menopauzie, u których występuje zespół rozluźnienia pochwy (VRS), powstający w wyniku zmian hormonalnych i starzenia;
  • laserowe wybielanie i ujędrnianie warg sromowych.

 

Ceny zabiegów ginekologii estetycznej wahają się w granicach 1500-5000 zł i są uzależnione od techniki jego wykonania oraz konkretnej kliniki.

 

Pamiętajmy, żeby nie traktować korzystania z ginekologii estetycznej wyłącznie jako urodowego kaprysu, gdyż mają one na celu faktyczną poprawę jakości życia seksualnego.

Przeładuj

Gorąca bitwa Patryka i Karola w "The Voice of Poland"! Jurorzy nie wytrzymali...

zobacz 01:48