brzuch kobiety w ciąży
Pixbay/louda2455/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Czy w ciąży możemy spodziewać się miesiączki?

brzuch kobiety w ciąży
Pixbay/louda2455/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Miesiączka w ciąży? Czy to możliwe? Zazwyczaj jest tak, że brak krwawienia interpretujemy jako ciążę. Wszystko komplikuje się, kiedy słyszymy od innych kobiet, że okres w ciąży jest możliwy. Czy rzeczywiście podczas ciąży kobieta miesiączkuje?

Plamienia w ciąży mogą przypominać miesiączkę

Nie brakuje kobiet, które uważają, że podczas ciąży miały miesiączkę. To nieprawda. Bywa tak, że kobieta w ciąży podczas spodziewanego okresu dostaje plamień, a to nazywa miesiączką. Krwawienie podczas ciąży jest mniej obfite niż menstruacja i pojawia się najczęściej od 6 do 12 dni po zapłodnieniu. To wtedy dochodzi do zagnieżdżenia jaja w błonie śluzowej macicy, które w tym okresie jest bardzo ukrwione. Krwawienie nie jest tak samo intensywne jak prawidłowa miesiączka.

 

Posiada także inną barwę, dlatego gołym okiem można zauważyć, że jest inne od typowego okresu. Krwawienie w ciąży nie musi oznaczać zagrożenia dla jej przebiegu. Jest jednak objawem, który należy skonsultować z lekarzem. Przyczyną plamienia może być mała ilość progesteronu, ciąża pozamaciczna, niewłaściwe ulokowanie jaja płodowego, czy obumarcie zarodka. Kiedy zauważysz niepokojące zmiany, poradź się ginekologa, który wykona badanie USG.


Więcej na temat ciąża miesiączka
Przeładuj

Jak Ania z "Hotelu Paradise" wspomina związek z Tindera? Zdradziła również, jaki ma typ mężczyzny

zobacz 02:11