dziewczyna z maseczką na twarzy
Pixabay/ivabalk/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Zaskórniki i grudki pod kontrolą!

dziewczyna z maseczką na twarzy
Pixabay/ivabalk/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Maść cynkowa zastosowana na trądzik to nieinwazyjny i tani sposób na skuteczne pozbycie się problemów z wypryskami na twarzy. Można ją dostać w każdej aptece bez recepty i tanio.

Trądzik, czyli choroba skóry

Trądzik to choroba skóry, w 80% uwarunkowana genetycznie. Zwykle pojawia się w okresie dojrzewania pod wpływem zmian hormonalnych i mija z wiekiem. Jednak coraz częściej zmiany, które charakterystyczne są dla tego zjawiska utrzymują się na skórze długo. Bywa tak, że wykwity skórne towarzyszą nawet dorosłym. Wynika to ze zmian w środowisku, nieodpowiedniej diety, czy poziomu stresu. Zaskórniki i grudki powodują rogowacenie komórek gruczołów łojowych skóry i nadmierną produkcję łoju.

Skuteczne sposoby na trądzik – maść cynkowa

Z łagodnym trądzikiem można walczyć domowymi sposobami. Jedną ze sprawdzonych i nieinwazyjnych metod jest wykorzystywanie maści cynkowej. W jej skład wchodzi tlenek cynku i substancja pomocnicza – wazelina.

 

Wskazania do użycia maści cynkowej to stany zapalne skóry, otarcia naskórka i zmiany trądzikowe. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na tlenek cynku, uszkodzona skóra z otwartymi, głębokimi ranami, ostre stany zapalne.

 

Maść jest biała, nie ma zapachu i nie wchłania się, dlatego najwygodniej stosować ją na noc. Ma działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwalergiczne. Preparat wysusza wykwity skórne.

 

Stosuje się ją zewnętrznie 1-2 razy na dobę, punktowo w miejsca chorobowo zmienione na skórze. Nie należy stosować maści cynkowej bezpośrednio na otwarte rany ani rozsmarowywać jej na duże powierzchnie. Zaletą jest zwarta konsystencja, dzięki której maść nie spływa, nie jest tłusta i się nie klei. Koszt maści cynkowej to ok. 2 zł. Jest dostępna bez recepty i w każdej aptece.  


Więcej na temat trądzik zmiany skórne
Przeładuj

Jak Ania z "Hotelu Paradise" wspomina związek z Tindera? Zdradziła również, jaki ma typ mężczyzny

zobacz 02:11