Na co stosować wyciąg z orzecha czarnego?
© M. Schuppich/Fotolia.com

Wyciąg z czarnego orzecha na pasożyty, problemy z trawieniem, trądzik, egzemę, opryszczkę i łuszczycę

Na co stosować wyciąg z orzecha czarnego?
© M. Schuppich/Fotolia.com

Czarny orzech (juglans nigra) to drzewo, którego właściwości lecznicze doceniali już Indianie. Działanie terapeutyczne wykazują owoce, liście i łupiny tego drzewa z Ameryki Środkowej. Czarny orzech zawiera wiele witamin i soli mineralnych, które wspomagają walkę z problemami trawiennymi, chorobami skórnymi i pasożytami.

 

Owoce orzecha czarnego są ciemno brązowe, bardzo twarde i pokryte bruzdami. Kształtem i wielkością przypominają orzechy włoskie. Starożytna medycyna ceniła je przede wszystkim za właściwości wspomagające układ immunologiczny organizmu.

Działanie lecznicze wyciągu z orzecha czarnego

Wyciąg z czarnego orzecha to bogactwo jodu, wapnia, krzemu, potasu, manganu, selenu i magnezu. Zawiera również kwas linolenowy oraz witaminy: C, A, P, B1, B15 B2 i beta karoten. Obecny w zielonych łupinach orzecha, związek o nazwie juglon oprócz silnych właściwości przeciwpasożytniczych wspomaga również oczyszczanie organizmu z toksyn.

 

Dzięki tym składnikom, wyciąg z orzecha czarnego działa:

  • przeciwbakteryjnie,
  • przeciwwirusowo,
  • grzybobójczo,
  • tonizująco.

 

Ponadto stosowany jest w leczeniu:

W jaki sposób stosuje się czarny orzech

Suche liście juglans nigra wykorzystywane są w produkcji leczniczych herbat, szczególnie pomocnych przy dolegliwościach trawiennych. Przygotowując napar z liści, należy zwrócić uwagę na jego barwę. Powinna być brązowa. Czarny kolor świadczy o zbyt późnym zbiorze surowca, ubogiego w cenny dla organizmu jod. Z liści, owoców i łupin można również produkować domowe lecznicze nalewki. Czarny orzech najczęściej dostępny jest w postaci gotowych preparatów zawierających skoncentrowany wyciąg z kory, korzeni, owocu, liści i zielonych łupin otaczających owoc. Należy stosować go zgodnie z zaleceniami podanymi na opakowaniu.

Przeładuj

Oliwia i Łukasz ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" nie są razem? Instagram mamy Łukasza wskazuje na coś innego...

zobacz 01:14