Pixabay/ StockSnap/ CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Zabiegi hamujące łysienie – mezoterapia igłowa i przeszczep włosów

Pixabay/ StockSnap/ CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Łysienie można leczyć zabiegami kosmetycznymi lub chirurgicznymi. Najpopularniejsze zabiegi wykorzystywane w walce z łysieniem to mezoterapia igłowa i przeszczep włosów.

Mezoterapia igłowa i osocze bogatopłytkowe – zabiegi w leczeniu łysienia

Problem łysienia u mężczyzn pojawia się już po okresie dojrzewania. Łysienie u mężczyzn jest spowodowane nadmierną reakcją mieszków włosowych na testosteron (męski hormon płciowy). W przypadku kobiet problem łysienia pojawia się rzadziej i najczęściej zmagają się z nim panie po ciąży, w okresie karmienia piersią lub w czasie menopauzy.

 

1. Mezoterapia igłowa. W medycynie estetycznej mezoterapia igłowa jest podstawowym zabiegiem wykonywanym w leczeniu łysienia. Mezoterapia polega na miejscowym ostrzykiwaniu skóry głowy specjalnie skomponowanym koktajlem witaminowym. Preparat pobudza wzrost mieszków włosowych i redukuje wypadanie włosów. Zabieg zalecany jest osobom zmagającym się z problemem wypadających włosów oraz jako rewitalizacja włosów słabych i zniszczonych. Regularne zabiegi mezoterapii sprawią, że włosy będą gęstsze i mocniejsze.

 

2. Osocze bogatopłytkowe – jest to rodzaj mezoterapii, w której wykorzystywana jest krew osoby poddającej się zabiegowi. Pierwszym krokiem jest pobranie próbki krwi. Następnie krew zostaje odwirowana, aby krwinki oddzieliły się od osocza. Oddzielone płytki krwi są skoncentrowanym naturalnym rezerwuarem czynników wzrostowych. Osocze wstrzykiwane jest w skórę w miejsca łysienia. Zabieg trwa około 15-30 minut (zależnie od rozległości zmian i ich zaawansowania). Pierwsze efekty kuracji widać po upływie 3-4 miesięcy. Aby nowe włosy były trwałe, zaleca się wykonanie co najmniej trzech zabiegów ostrzykiwania osoczem.

 

3. Przeszczep włosów – jeżeli żadne metody nie pomagają, a łysienie jest bardzo zaawansowane można zdecydować się na operacje przeszczepu włosów. Przeszczep przynosi dobre rezultaty, jest to jednak metoda kosztowna (ceny zaczynają się od kilku tysięcy). Transplantacja włosów to chirurgiczne pobranie włosów z tyłu lub boku głowy i przeszczepienie ich do skóry na czubku głowy. Wszystkie pobrane włosy zostają rozdzielone na szczepy, składające się z 1-6 włosów. Tak przygotowane szczepy implantowane są w miejsce łysienia. Przeszczep włosów trwa od jednej do trzech godzin. Czas trwania operacji zależy od liczby implantów. Transplantacja włosów przeprowadzana jest w znieczuleniu lokalnym. Po zabiegu osoba otrzymuje antybiotyk do spryskiwania głowy oraz żelowe plastry chłodzące. Przez pierwszy tydzień po zabiegu głowa jest obrzęknięta, obolała i zasiniona. Po przeszczepie mogą zostać niewielkie blizny w miejscach, z których pobrano szczepy włosów.


Więcej na temat włosy mezoterapia
Przeładuj

Anna Mucha w półfinale "Czaru Par"! "Małżeństwo to jest obóz przetrwania"

zobacz 00:30