kobieta zasłania dłońmi bieliznę
©Prazis/Fotolia.com

Rewitalizacja pochwy po porodzie i menopauzie

kobieta zasłania dłońmi bieliznę
©Prazis/Fotolia.com

Zespół rozluźnienia pochwy to problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Wynika z przebytej ciąży, porodu, chorób, menopauzy – to wszystko sprawia, że pochwa traci swoją elastyczność, a co za tym idzie – pogarsza się jakość współżycia. Laserowe obkurczanie pochwy to zabieg, który ma zaradzić tym problemom.

Zalety laserowego obkurczania pochwy

Laserowe obkurczanie pochwy to metoda zastępująca zabiegi chirurgiczne. Przy wykorzystaniu lasera, można zwiększyć napięcie tkanek, a także przywrócić im wcześniejszą elastyczność. Zazwyczaj wystarczy jednorazowy zabieg, jednak w niektórych przypadkach zabieg należy powtórzyć nawet 4 razy w miesięcznych odstępach. Zależy to np. od liczby porodów, wieku pacjentki oraz przede wszystkim od stopnia rozciągnięcia tkanek pochwy. Koszt jednego zabiegu wynosi 3000-4000 złotych.

 

Dzięki zastosowaniu lasera zabieg jest bardzo precyzyjny i zapobiega powstawaniu krwawienia. Tkanki goją się szybko, dzięki czemu okres rekonwalescencji jest dość krótki. Po tygodniu można ponownie zacząć współżycie seksualne.

Jak wygląda zabieg obkurczania pochwy?

Przez zabiegiem laserowego obkurczania pochwy należy przeprowadzić badanie cytologiczne. Zabieg trwa 15-20 minut, polega na wprowadzeniu do pochwy lasera za pomocą specjalnej sondy. Laser emituje fale, które stymulują wytwarzanie się glikogenu i kolagenu. Efekty utrzymują się przez mniej więcej dwa lata lub do kolejnego porodu naturalnego. Możesz dodatkowo wzmocnić rezultat, ćwicząc regularnie mięśnie Kegla, na przykład używając kulek gejszy, które umieszcza się w pochwie.

Przeciwwskazania do laserowego obkurczania pochwy

Zabiegu laserowego obkurczania pochwy nie można przeprowadzać podczas miesiączki i w przypadku aktywnych infekcji pochwy, które przed zabiegiem należy bezwzględnie wyleczyć. Przeciwwskazaniem jest także nieuregulowana cukrzyca. Jak w przypadku większości zabiegów, również rewitalizacji pochwy nie należy przeprowadzać w czasie choroby nowotworowej.


Więcej na temat ginekologia
Przeładuj

Czy Klaudia El Dursi sama wzięłaby udział w "Hotel Paradise" jako uczestniczka?

zobacz 00:52