Czerwone plamki na oczach zazwyczaj nie są groźne dla zdrowia. W leczeniu poleca się stosowanie kropli (tzw. sztucznych łez) i tabletek z witaminą C.

Reklama

Oczy każdego dnia narażone są na bodźce zewnętrzne. Długotrwała praca przed komputerem, stres i przemęczenie to czynniki, które prowadzą do osłabienia ich kondycji.

Przyczyny powstawania plamek na oku

Czerwona plamka, pęknięta żyłka, wylew krwi do oczu, czy przekrwione oczy są wynikiem niedoboru snu, zmęczenia, sytuacji stresowych, pracy przed komputerem, braku aktywności, a nawet chorób nadciśnienia tętniczego. U dzieci i noworodków są rezultatem długotrwałego płaczu i wysokiego ciśnienia.

Urazy i choroby a kondycja oka

Często nieświadomie wprowadzamy dodatkowe czynniki ryzyka, narażając oczy na urazy. Niska grzywka, pocieranie powiek, kichnięcie czy gwałtowny kaszel mogą zmniejszyć odporność naczyń krwionośnych. W przypadku nadciśnienia tętniczego, cukrzycy lub ciąży, przekrwione oczy mogą być sygnałem złego leczenia i powinny być jak najszybciej skonsultowane z lekarzem.

Zobacz także

Leczenie przekrwionych oczu

Każdorazowa próba leczenia oczu powinna być skonsultowana z lekarzem okulistą. Osobom z przekrwionymi oczami zazwyczaj zaleca on stosowanie kropli i przyjmowanie witaminy C oraz rutyny, która poprawia wytrzymałość naczyń krwionośnych. Warto również zastanowić się nad ograniczeniem czasu spędzanego przed komputerem i zredukować stres.


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama