zapis pracy serca
Pixabay/ClkerFreeVectorImages/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Biorezonans – uniwersalna metoda medycyny alternatywnej?

zapis pracy serca
Pixabay/ClkerFreeVectorImages/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Biorezonans według jego twórcy, niemieckiego lekarza doktora Franza Morella, to metoda diagnostyki i leczenia za pomocą wibracji.

 

Franz Morell twierdził, iż każda komórka żyjącego organizmu posiada własne pole elektrostatyczne i można je wykorzystywać jako źródło informacji o zaburzeniach. Ponadto sygnały emitowane przez organy zdrowe i chore zasadniczo się od siebie różnią.

Badanie i leczenie biorezonansem

Celem terapii biorezonansowej jest eliminacja drgań patologicznych (dysharmonicznych) i zastąpienie ich fizjologicznymi (harmonicznymi), czyli zdrowymi. Innymi słowy przywrócenie całemu organizmowi jego prawidłowych funkcji. Terapia ta jest bezbolesna i bezinwazyjna.

 

Jako narzędzie diagnostyczne oraz metoda lecznicza biorezonans od samego początku wzbudza wątpliwości. Wynika to z faktu, że naukowcom nie udało się wykryć w organizmie ludzkim dobrych (fizjologicznych) i złych (patogennych) drgań elektromagnetycznych, ani tym bardziej sposobu ich eliminacji czy modyfikacji.

Rzucanie palenia, odczulanie, eliminacja pasożytów – biorezonans dobry na wszystko?

W Internecie znajdziemy wiele ofert, w których obiecuje się nam natychmiastowe pozbycie się głodu nikotynowego, lekoopornych bakterii a nawet pasożytów, odczulanie, oczyszczanie i rewitalizację całego organizmu. Również wyleczenie nawracających schorzeń, takich jak atopowe zapalenie skóry, łuszczyca czy grzybica, jest według zwolenników tej metody możliwe. Przeciwwskazaniem do podjęcia terapii są: rozrusznik serca oraz implanty elektroniczne. Z uwagi na brak informacji dotyczących wpływu biorezonansu na ciążę oraz karmienie piersią, są to czynniki eliminujące z terapii biorezonansem.

Biorezonans – metoda przyszłości?

Badanie biorezonansowe uważane jest przez współczesną medycynę za bezwartościowe. Profesjonalne badania lekarskie, mające sprawdzić skuteczność tej metody, nie potwierdziły jej leczniczych właściwości. Stanowisko Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, wobec leczenia za pomocą biorezonansu jest następujące:

„Poprawnie wykonane prace, z przyjęciem obecnie koniecznych w tym zakresie standardów, porównujące metody biorezonansu z akceptowanymi na gruncie medycyny metodami diagnostyki i leczenia chorób alergicznych, wykazały dla metod biorezonansu brak wartości diagnostycznej i wynik leczniczy na poziomie placebo. (…) Metodę tę uważać należy za niewłaściwą i nie polecamy jej do stosowania w medycynie (...)”

Również badania przeprowadzone wśród dzieci z atopowym zapaleniem skóry przez zespół lekarzy z Alpine Children’s Hospital Davos w Szwajcarii potwierdzają nieskuteczność tej metody.

 

Istnieje duże zagrożenie zdrowotne dla pacjentów z poważnymi schorzeniami, wynikające z odciągania ich od konwencjonalnych metod leczenia na rzecz terapii biorezonansem. Zaniechanie właściwego leczenia jest najgroźniejszym skutkiem ubocznym metody biorezonansowej. Wśród lekarzy opinie są podzielone i znacznie więcej jest przeciwników biorezonansu niż jego zwolenników.

SuperPharm promocja to dobra okazja, aby kupić naturalne środki do pielęgnacji ciała i poczuć na własnej skórze ich wspaniałe właściwości.

Przeładuj

Kuchnie gwiazd. Minimalizm u Siwiec, przepych u Przetakiewicz. A Szelągowska? Połączyła dwa nietypowe kolory

zobacz 00:55