kobieta w ciąży i córka
Image by LifetimeStock.com

Sprawdzone sposoby na mdłości w ciąży: olejki eteryczne, migdały, woda

kobieta w ciąży i córka
Image by LifetimeStock.com

Sposobów na mdłości w ciąży jest wiele. Większość kobiet skarży się na nie w pierwszym trymestrze ciąży – jest to zupełnie normalne i nie powinno niepokoić (to efekt wzrostu progesteronu – hormonu odpowiedzialnego za podtrzymanie ciąży). Warto jednak znaleźć sposoby, aby poradzić sobie z uciążliwym odruchem wymiotnym. Każdy organizm inaczej reaguje na ciążę, dlatego dobrze jest przetestować na sobie opisane niżej techniki pokonania mdłości, aby mieć własny sposób pokonania odruchu wymiotnego.

Pij trzy litry wody niskozmineralizowanej i niskosodowej dziennie

Zrezygnuj ze słodkich i gazowanych napojów na rzecz wody. Pij ją małymi łykami – w ten sposób pozbędziesz się toksyn z organizmu, które są jedną z przyczyn odruchu wymiotnego. Wodę warto pić z cytryną – zyskuje na tym zarówno smak wody, jak i jej działanie przeciwwymiotne.

Zastosuj ciepły okład – sposób na mdłości w ciąży

Kiedy zaczniesz odczuwać mdłości, połóż się w pozycji półleżącej i przyłóż do brzucha termofor z gorącą wodą.

Olejki eteryczne na mdłości w ciąży

W walce z mdłościami w ciąży bardzo dobrze sprawdzają się olejki: eukaliptusowy, sosnowy, lawendowy i miętowy. Aby zawsze je mieć przy sobie, wystarczy spryskać nimi chusteczkę i schować do torebki. Jeśli chcesz czuć zapach olejku w całym domu, możesz zaopatrzyć się w kominek aromaterapeutyczny.

Ubieraj się w luźne stroje

Aby zapobiec mdłościom w ciąży, zakładaj odzież niekrępującą ruchów, zwłaszcza w okolicy żołądka i przepony. Dobierz starannie bieliznę – majtki, biustonosz i rajstopy nie powinny zostawiać żadnych oznak na ciele. Mdłości pojawiają się często, kiedy jest niska temperatura, dlatego pamiętaj, żeby ubierać się ciepło.

Miej pod ręką lekkie przekąski

Nie możesz dopuścić do nagłego spadku cukru w organizmie, dlatego miej pod ręką migdały, jabłko, marchewkę czy zbożowy batonik. Lepiej jeść mało, a często – np. co dwie - trzy godziny.

 

Przeładuj

Życie serialowej babci z "rodzinki.pl" Haliny Skoczyńskiej było pełne dramatów: "W wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty"

zobacz 02:05