Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
emma-stone
East News
Styl życia

Piegi tak, przebarwienia nie! Jak trwale pozbyć się melasmy, czyli ostudy?

Piegi tak, przebarwienia nie! Jak trwale pozbyć się melasmy, czyli ostudy?

Piegi niewątpliwie dodają urody – Emma Watson, Emma Stone i Julianne Moore wiedzą o tym najlepiej! Ciemne, nieregularne plamy na policzkach, dłoniach i w innych miejscach to już jednak inna sprawa: naprawdę trudno je lubić. Jak z nimi walczyć, skoro wciąż pojawiają się nowe? Trzeba wiedzieć jak się za to zabrać! Świetnym sposobem na przebarwienia jest Melasma 4D – czteroetapowy zabieg od Fotony, który nie ogranicza się do usuwania istniejących plam, ale zapobiega powstawaniu nowych. 

Chcesz, aby Twoja skóra wyglądała jak po zabiegu Fotona Melasma? Wykorzystaj Ezebra kod rabatowy i spraw sobie dobry krem!

Skąd się biorą przebarwienia? 

Melasma, czyli znienawidzona przez kobiety ostuda ma to do siebie, że lubi wracać: przebarwienia pojawiają się na twarzy, dłoniach, dekolcie, ramionach i nogach, gdy tylko zaświeci słońce. I nie tylko wtedy. Brzydkie, nieregularne plamy powstają na skutek nadprodukcji melaniny i tego, że barwnik rozkłada się w skórze nierównomiernie. Winne jest nie tylko słońce, bo o tym, że powstają przebarwienia, decyduje także – oczywiście poza skłonnością genetyczną –  wiele innych czynników.  

East News

Nadmierna i nierównomierna pigmentacja jest odpowiedzią na stan zapalny skóry i zmiany w jej komórkach, co może mieć związek także z  zanieczyszczeniem środowiska, kontaktem ze światłem niebieskim, emitowanym przez ekrany telefonów, tabletów, komputerów lub światłem podczerwonym, z działaniem wolnych rodników, nieprawidłową gospodarką hormonalną, przyjmowaniem leków, które rozregulowują pracę komórek barwnikowych wreszcie z zabiegami estetycznymi, zwłaszcza niektórymi peelingami fizycznymi i chemicznymi oraz mikronakłuwaniem. Tak czy inaczej, melanocyty wariują, a uspokojenie ich i osiągnięcie równowagi w procesie produkcji melaniny nie jest łatwą sztuką. Warto także wiedzieć, że problem jest dość powszechny i z wiekiem narasta: po 35. roku życia przebarwienia ma 3 na 10 kobiet, a po pięćdziesiątce już 9 na 10!  

Jak skutecznie walczyć z przebarwieniami? 

Tradycyjne zabiegi złuszczające i odbarwiające są skuteczne, jednak niestety nietrwałe: nie zapobiegają powstawaniu nowych przebarwień. Celem rewolucji, którą zawdzięczamy Fotonie, jest długotrwałe wyleczenie melasmy. Melasma 4D  to zabieg czteroetapowy, wykorzystujący kilka rodzajów energii laserowej. 

Krok 1: działamy wewnątrz nadaktywnych komórek barwnikowych. Energia lasera niszczy melanosomy i rozkłada barwnik na mniejsze cząsteczki, które są usuwane z organizmu przez układ odpornościowy. Efekt? Fabryki „melaniny” przestają pracować, a dzięki temu nie powstają nowe przebarwienia. 

Krok 2: uspokajamy stan zapalny. To także bardzo ważny etap, ponieważ, jak już wspomnieliśmy, przebarwienia są reakcją na stan zapalny.   

Krok 3: regeneracja i odmłodzenie. Energia lasera przyspiesza wymianę komórkową i w ten sposób usuwamy istniejące w naskórku przebarwienia. Zabieg działa też odmładzająco, ponieważ pobudza skórę do regeneracji, dzięki czemu  poprawia się jej jędrność i elastyczność, a to z kolei sprawia, że potrafi się lepiej bronić przed powstawaniem kolejnych przebarwień. 

Krok 4: zamykamy naczynia – jeśli to konieczne. Na tym etapie laser działa punktowo, jedynie w miejscach występowania pajączków.   

Najlepsze spodoby na przebarwienia /Melasma 4D StarWalker
Mat. prasowe

Co jeszcze warto wiedzieć o zabiegu Melasma 4D od Fotony?

Zabieg – choć wieloetapowy – trwa jedynie ok. 40 minut. Poza tym:  

  • Po zabiegu przez 1-3 dni występuje rumień. Zanim skóra się oczyści, przebarwienia mogą być ciemniejsze, co po tygodniu mija. W tym czasie stosuj 3 razy dziennie krem regenerujący.       
  • W dniu zabiegu należy chronić się całkowicie przed słońcem, a od drugiego dnia stosuj krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem mineralnym.     
  • Po 2-3 dniach od zabiegu możesz wrócić do dotychczasowej pielęgnacji skóry. Jednak – uwaga! – możesz używać antyoksydantów, nie wolno ci jednak stosować hydrochinonu. Pamiętaj o silnym nawilżaniu skóry, co jest szczególnie potrzebne po zabiegach laserowych.

Ile zabiegów trzeba, by osiągnąć trwały efekt? Pełna terapia, która długotrwale leczy melasmę, składa się z 4-8 zabiegów, wykonywanych co 2 tygodnie. Jeśli masz ciemną karnację, zobaczysz zadowalające wyniki już po 3 zabiegach, jeśli jasną – po 4-5. Dobra rada: jeśli chcesz utrzymać jednolity koloryt skóry, wykonaj raz w roku jeden zabieg przypominający.  

Gdzie można się poddać takiej terapii? W gabinecie Kosmetyki Lekarskiej BELLA przy ul. Pięknej 19 w Warszawie!  

gabinet-bella
Mat.prasowe

Wszystkie informacje na temat zabiegu znajdziesz na stronie Gabinetu: http://gabinetbella.com.pl/ 

gabinet_bella
Mat.prasowe

Gabinet Bella
Mat. prasowe

Materiał powstał we współpracy z gabinetem Bella

 

Naomi Campbell
East News
Newsy
Te gwiazdy mają problem z łysieniem i przebarwieniami na skórze! Wiedzieliście o tym?
Te gwiazdy mają problem z łysieniem i przebarwieniami na skórze! Wiedzieliście o tym?

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', 'd0XrEIcSAMbv3zI1zCE60sdRnM9k6bBNqTWvw._Zh_n._7', 'pldsissjpr', 'mtjennuceqrixmhulkreluhrxamh']); Na co dzień zachwycają, ale kiedy zgaśnie blask fleszy, a one zejdą z czerwonego dywanu i wreszcie zaszyją się w domowym zaciszu, czar pryska. Ich cera nie jest już tak nieskazitelnie gładka i jednolita. Włosom zdecydowanie brakuje blasku lub - co gorsza - w ogóle brakuje ich w kilku miejscach. Niektóre ukrywają liczne niedoskonałości latami, inne wreszcie decydują się o nich otwarcie opowiedzieć. Naomi Campbell i Shakira łysieją! Naomi Campbell na wybiegu nie ma sobie równych. Jeszcze za życia osiągnęła status legendy modelingu. I nie ma się co dziwić - świetnie wygląda w każdym, nawet najbardziej niedorzecznym stroju prosto od projektanta. Jednak lata życia w stresie, niezbyt urozmaicona dieta oraz nieustanne charakteryzacje wywołały urodowy problem. Przez wiele lat Naomi skrzętnie ukrywała fakt, że łysieje… Piękna Brytyjka ma imponującą kolekcją peruk, które uwielbia wymieniać. Podobny problem ma również Shakira . Przez lata bycia na scenie muzycznej zbudowała sobie dość wyrazisty wizerunek. Kłopoty finansowe, choroba strun głosowych, odwoływanie koncertów spotęgowały stres, który zaczął się objawiać w nietypowy sposób. Mimo że trudno w to uwierzyć, bo przecież burzy blond loków mogłaby jej pozazdrościć niejedna kobieta, wokalistka walczy z łysieniem plackowatym.         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony...

Usuwanie przebarwień
© puhhha/Fotolia.com
Fleszstyle
Przebarwienia na twarzy po trądziku i po opalaniu. Rodzaje przebarwień i ich usuwanie
Przebarwienia na skórze najczęściej są wywoływane przez słońce w połączeniu z innym, przeważnie wewnętrznym czynnikiem. Skłonność do przebarwień mają osoby z zaburzeniami hormonalnymi, przyjmujące leki lub zioła fotouczulające (np. dziurawiec) oraz osoby starsze i z trądzikiem.

Przebarwienia na skórze najczęściej są wywoływane przez słońce w połączeniu z innym, przeważnie wewnętrznym czynnikiem. Skłonność do przebarwień mają osoby z zaburzeniami hormonalnymi, przyjmujące leki lub zioła fotouczulające (np. dziurawiec) oraz osoby starsze i z trądzikiem.   Melanocyty to komórki w głębokich warstwach skóry odpowiedzialne za wytwarzanie barwnika – melaniny. Przebarwienia na skórze powstają wtedy, gdy barwnika jest zbyt wiele. Rodzaje przebarwień na skórze i ich przyczyny Przebarwienia na twarzy mogą dodawać uroku, jak np. piegi, ale mogą też szpecić i być powodem kompleksów. Przebarwienia skóry inne niż piegi najczęściej powstają z powodu zaburzeń hormonalnych w organizmie, a także jako skutek stanów zapalnych, chorób wątroby oraz efekt stosowania substancji fotouczulających.   Przebarwienia po trądziku powstają przede wszystkim przez: stany zapalne, które mogą pozostawić także blizny, nadmierną ekspozycję skóry na słońce podczas leczenia – niektóre leki stosowane w kuracji antytrądzikowej są fotouczulające.   Na powstawanie przebarwień narażone są przeważnie kobiety, ponieważ naturalnie w ich organizmach zachodzi wiele zmian w gospodarce hormonalnej. Przebarwienia na twarzy to problem przede wszystkim osób wystawiających się na słońce podczas ciąży, połogu, ale też stosowania hormonów ( antykoncepcji hormonalnej , hormonalnej terapii zastępczej czy leków na zaburzenia pracy tarczycy lub kory nadnerczy).   Przebarwienia na skórze mogą pojawić się po zabiegach kosmetycznych , takich jak mikrodermabrazja czy peeling chemiczny, jeśli po zabiegu skóra zostanie zbyt wcześnie narażona na działanie promieni słonecznych. Do czasu wygojenia cery należy...

Kobieta po kąpieli ogląda swoją twarz w lustrze.
ⓒpressmaster/Fotolia.com
Styl życia
Ciemniejsze plamy na skórze - objawy i leczenie melanizmu
Melanizm to ciemne zabarwienie skóry, wynikające ze zwiększonej ilości melaniny. Ten barwnik skóry produkowany jest przez melanocyty, występujące w naskórku i tęczówce oka. Przeciwieństwem melanizmu jest albinizm.

Melanizm to ciemne zabarwienie skóry, wynikające ze zwiększonej ilości melaniny. Ten barwnik skóry produkowany jest przez melanocyty, występujące w naskórku i tęczówce oka. Przeciwieństwem melanizmu jest albinizm.   Melanina występuje w różnym natężeniu u wszystkich kręgowców i bez kręgowców. Wśród ludzi każda z ras posiada podobną ilość melanocytów, lecz różnią się one intensywnością syntezy melaniny. Czym jest melanizm? Melanizm, to ciemne zabarwienie skóry związane z nadmierną produkcją melaniny przez melatocyty, umieszczone w naszym naskórku. Może być formą adaptacji do środowiska bądź zjawiskiem chorobowym. W tym ostatnim przypadku jest nadmiernym zaciemnieniem skóry. Zadaniem melatocytów jest przede wszystkim ochrona jądra komórkowego przed nadmiernym oddziaływaniem promieni ultrafioletowych. Dlatego osoby z ciemną karnacją są bardziej odporne na słońce, natomiast te z jasną powinny bardziej zabezpieczać się przed jego promieniami. Przebarwienia zaczynają się od niewinnych piegów , aż do dużych obszarów przebarwień. Objawy melanizmu Przebarwienia na skórze mogą mieć różny odcień, zawsze jednak są ciemniejsze niż zdrowa skóra. Plamki o złoto-brązowym zabarwieniu, czyli piegi, powstają przy zwiększonej ekspozycji na słońce. Brązowe plamy na ciele, najczęściej na tułowiu, w niewielkiej ilości są jedynie defektem kosmetycznym. Jednak gdy liczba plam rośnie, może to świadczyć o zaburzeniu pracy melanocytów i obecności defektu genetycznego odpowiedzialnego za powstanie choroby – nerwiakowłókniakowatości, na tle której zazwyczaj powstają przebarwienia. W innej formie melanizm występuje jako ostuda, czyli melasma , pojawiająca się głównie u kobiet. Zmiany przybierają...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner