dr Chomicka
Mat. prasowe
Styl życia

Wyraziste i pełne usta dzięki zabiegowi "upper lip lift"

Która z pań nigdy w życiu nie wpisała w wyszukiwarkę pytania: na co zwracają uwagę nasi partnerzy? To, jak wyglądamy, jak jesteśmy postrzegani przez innych ludzi, jest dla nas niezmiernie ważne, zwłaszcza, gdy sami mamy kompleksy na punkcie konkretnej części ciała lub elementu urody. I chociaż w dobie pandemii oraz maseczek możemy o tym zapominać, usta są jednym z tych części ciała, który przyciąga wzrok.

Często, zdając sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie zaakcentowanie naszych ust, sięgamy po kosmetyki - trend konturowania ust tak, żeby wydawały się większe powrócił w 2015 roku za sprawą m.in. Kylie Jenner, celebrytki, która ze względu na trend wydała nawet własne zestawy kosmetyków, w tym zestawy do ust. Jeśli jednak panie chcą zdecydować się na bardziej trwałe rozwiązania niż makijaż, na pomoc rusza medycyna plastyczna, która za pomocą zabiegu “upper lip lift” czyli liftu górnej wargi, sprawia, że usta są bardziej wyraziste, górna warga pełniejsza, a uśmiech bardziej atrakcyjny. Dzięki krótkiemu zabiegowi w znieczuleniu miejscowym, górna warga ust jest delikatnie unoszona i wywijana, w naturalny sposób sprawiając, że jest wyższa względem dolnej wargi.

Cięcia i szwy wykonywane są w mało widocznych miejscach pod nosem, chowając blizny w naturalnym kształcie twarzy. Również rekonwalescencja po zabiegu trwa krótko - zdjęcie szwów następuje już po 10 dniach od zabiegu, a zalecenia pooperacyjne nie ograniczają w znaczny sposób życia pacjentek. Sam zabieg trwa godzinę i nie towarzyszą mu w następstwie dolegliwości bólowe - natomiast jego wykonanie zalecane jest poza okresem letnim, żeby uniknąć ekspozycji blizn pooperacyjnych na silne promienie słoneczne przez okres paru miesięcy.

Marząc o pełnych ustach i uśmiechu rodem z Hollywood, pamiętajmy o tym, że nasze bezpieczeństwo jest priorytetem - a zabiegi chirurgiczne wykonane u profesjonalisty mogą być dla nas bezpieczniejsze i przynieść trwalszy rezultat niż zabiegi wypełniaczami.

dr Chomicka
Mat. prasowe

dr Krzysztof Kaczyński
Mat. prasowe
Newsy
Sposób na naturalne i piękne usta
Sposób na naturalne i piękne usta

Usta to obok oczu najważniejszy element naszej twarzy. Piękne i symetryczne przyciągają wzrok, podnoszą poczucie własnej wartości, zwiększają pewność siebie. Dlatego wiele osób decyduje się na powiększanie i modelowanie ust mimo wielu obaw związanych z tym zabiegiem. „Naturalnie piękne usta muszą mieć określone proporcje. Warga górna zawsze jest mniejsza od dolnej a ich wzajemna proporcja wynosi 1:1,6 (tzw. golden ratio). Z profilu – idealny kąt pomiędzy nosem a wargą górną wynosi 90-110 stopni.  Warga dolna nie tylko jest większa, ale i wysunięta do przodu o 1-2mm w stosunku do wargi górnej” – wyjaśnia dr Krzysztof Kaczyński z Kaczyńscy Clinic. Oczywiście, oprócz naturalnego efektu, najważniejsze jest bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegu, dlatego decyzja o jego wykonaniu powinna być przemyślana, należy skrupulatnie wybrać lekarza i miejsce, w którym poddamy się zabiegowi. Nie bez znaczenia jest także wybór preparatu jaki zostanie użyty. „Do modelowania i powiększania ust używa się najczęściej kwasu hialuronowego . Musi on mieć określone właściwości, np. zawierać odpowiednią ilość długich łańcuchów, dzięki czemu efekt będzie utrzymywał się dłużej. Jeżeli zależy nam także na uzyskaniu efektu nawilżenia to preparat powinien zawierać określoną ilość wolnych łańcuchów kwasu hialuronowego. Bardzo naturalne efekty uzyskuje się preparatem ART Filler Lips Soft. Natomiast osoby oczekujące oprócz naturalnego efektu, nieco większej objętości zadowolone będą z zabiegu z użyciem preparatu ART Filler Lips. Dlatego najczęściej polecam te produkty moim pacjentkom, bo wiem, że spełnią ich oczekiwania.” – dodaje dr Krzysztof Kaczyński. Więcej informacji znajduje się na stronie  www.kaczynscyclinic.pl  dr Krzysztof Kaczyński...

East News
Styl życia
Marzysz o powiększeniu ust? Przeczytaj ten tekst, zanim zdecydujesz się na zabieg
Marzysz o powiększeniu ust? Przeczytaj ten tekst, zanim zdecydujesz się na zabieg

Jeszcze kilka lat temu modne były usta pełne (czasami zbyt pełne) objętości. Dziś najpiękniej wyglądają usta naturalnie podkreślone: soczyste, jędrne, nawilżone, proporcjonalne, ale na pewno nie takie, które wyglądają jak doklejone. Nawet fanki „kaczuszek”, siostry Kardashian, rezygnują z  ciągłego dostrzykiwania w wargi kwasu hialuronowego.  Zalety korekcji ust Usta też się starzeją, tak jak skóra całej twarzy i ciała. Z wiekiem tracą objętość (mogą wręcz zacząć zanikać, zwłaszcza górna warga), stają się przesuszone, tracą świeży kolor, a ich kąciki opadają, co powoduje, że cała twarz wygląda na smutną i zmęczoną. Ostrzyknięcie odpowiednio dobranym preparatem kwasu hialuronowego szybko przywraca im młody wygląd! To też doskonała metoda na korekcję ich asymetrii, trwałe nawilżenie (niekoniecznie połączone ze zmianą ich wielkości), podkreślenie konturu, który wraz z wiekiem zaczyna się „rozmywać”, co utrudnia wykonanie precyzyjnego makijażu szminką. Młode kobiety po 20-25. roku życia korzystają z tego zabiegu, aby poprawić niedoskonałości natury (cienkie wargi powodują, że twarz wygląda na zaciętą) lub dodać ustom apetyczności i jędrności.  Bądź ostrożna, wybierając gabinet Należy uważać przede wszystkim na to, kto, gdzie i jakim preparatem wykonuje zabieg. Ze względu na dużą popularność metoda ta stała się dziś powszechnie dostępna, a wiele kobiet traktuje ją niemal jak zabieg kosmetyczny. A przecież zabieg ten ma charakter medyczny – związany jest z przerwaniem ciągłości naskórka i podaniem w skórę (igłą bądź kaniulą) implantu, jakim jest kwas hialuronowy. Oczywiście z czasem ulegnie on rozpadowi (zwykle efekty utrzymują się ok. 12-16 miesięcy), ale nieumiejętnie podany może wyrządzić wiele szkód (łącznie z martwicą...

Chłopiec
© ZoneCreative/Fotolia.com
Styl życia
Przyczyny i leczenie rozszczepu wargi i podniebienia u dzieci
Leczenie rozszczepu wargi i podniebienia odbywa się głównie poprzez zabiegi, np. chirurgiczne poszerzanie szczęki. Przyczyny, oprócz uwarunkowań genetycznych, to przebyte przez matkę choroby wirusowe bądź zażywane w ciąży używki, takie jak: papierosy i alkohol.

Leczenie rozszczepu wargi i podniebienia odbywa się głównie poprzez zabiegi, np. chirurgiczne poszerzanie szczęki. Przyczyny nie są do końca znane. Przypuszcza się, że działają tu w połączeniu uwarunkowania genetyczne i czynniki środowiskowe, m.in. zażywane w ciąży używki, takie jak: papierosy i alkohol.   Rozszczep wargi i podniebienia może prowadzić do zaburzeń układu kostnego części twarzowej czaszki. Rodzaje rozszczepów to: rozszczep wargi (częściowy lub obejmujący obie strony wargi), rozszczep podniebienia (miękkiego i twardego łącznie lub osobno) oraz jednoczesny rozszczep wargi i podniebienia. Rozszczep wargi i podniebienia a dziedziczenie Rozszczep wargi i podniebienia to wada wrodzona atakująca wargi, podniebienie, nos oraz dziąsła. Rozszczep wargi można wykryć (za pomocą badania ultrasonograficznego) między 4. a 7. tygodniem ciąży, z kolei podniebienia między 5. a 12. tygodniem ciąży. Istnieją korelacje między występowaniem rozszczepu w bliskiej rodzinie a urodzeniem dziecka z taką wadą. Choć w większości wypadków rodzice z rozszczepem wargi i podniebienia nie mają dzieci z tym schorzeniem .  Ryzyko rośnie wraz z wystąpieniem negatywnych czynników środowiskowych.  Przyczyny rozszczepu wargi i podniebienia u dziecka Czynnikiem ryzyka są czynniki środowiskowe, takie jak: palenie papierosów, picie alkoholu w nadmiernych ilościach oraz niedobory witamin np. witaminy D. Dziecko rodzi się z rozszczepem wargi, jeśli dochodzi do zaburzenia procesu łączenia mięśnia okrężnego ust i skóry wargi z rosnącą od góry skórą czubka nosa. Operacja na rozszczep wargi i podniebienia Przywrócenie prawidłowego wyglądu rozszczepionej warg jest możliwe za pomocą operacji. Zabieg wykonuje się około 6. miesiąca życia dziecka. Rozszczep wargi z rozszczepem podniebienia zespalany jest ze sobą w trakcie jednego zabiegu za pomocą...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner