Młoda kobieta leży i spogląda w stronę ekranu
Flickr/Kathy Sunderman/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Styl życia

Lewatywa – oczyść jelito grube z toksyn

Lewatywa, inaczej hydrokolonoterapia jest jednym ze sposobów oczyszczania jelita grubego. Dzięki niej możemy usunąć występujące w jelicie grubym bakterie i toksyczne złogi, które zatruwają nasz organizm.

Lewatywa, inaczej hydrokolonoterapia jest jednym ze sposobów oczyszczania jelita grubego. Dzięki niej możemy usunąć występujące w jelicie grubym bakterie i toksyczne złogi, które zatruwają nasz organizm.

Jak wykonać lewatywę w domu krok po kroku?

Do zastosowania lewatywy w domu powinnaś kupić specjalny zestaw do jej wykonania dostępny w aptece. Koszt zestawu wynosi około 10 zł. Występuje w nim worek na płyn, wężyk i końcówka do lewatywy.

 

Kasia gotuje z Polki.pl: ziemniaki w mundurkach

1. Do worka na płyn wlej około 2 l wody. Możesz dodać do niego sok z cytryny, który przyspieszy oczyszczanie jelita grubego. Temperatura wody nie powinna przekraczać 40 stopni, ponieważ cieplejszy płyn może podrażnić błonę śluzową jelita, a tym samym powodując ból nerek. Nie należy stosować też zimnej wody, gdyż może wywołać zapalenie pęcherza moczowego. Najlepsza temperatura wody to 36 stopni.

2. Na twardej podłodze lub dywanie rozłóż folię bądź ręcznik i połóż się na boku.

3. Następnie końcówkę do lewatywy natłuść olejem lub wazeliną i odpowietrz ją. Końcówkę powinieneś wkładać bardzo powoli na długość 8 cm.

4. Po chwili odblokuj dostęp wody z woreczka do wężyka i wlej ją do jelita. Po umieszczeniu całej zawartości worka, umyj rurkę.

5. Teraz połóż się na plecach i zacznij masować brzuch, najlepiej z kierunkiem zgodnym z ruchem wskazówek zegara.

6. Po kilku minutach wstań i zacznij podskakiwać. Niebawem powinno pojawić się parcie na wypróżnienie.

Przeciwwskazania do wykonania lewatywy

Jeśli cierpisz na niedrożność jelit, niewydolność nerek i układu krążenia nie zaleca się stosowania zabiegu lewatywy. Ponadto, perforacja jelit, bóle brzucha o nieznanej przyczynie, czy wymioty i nudności także są przeciwwskazaniem do wykonania lewatywy. 

 

Kobieta leży na kanapie i trzyma się za brzuch.
©Andrey Popov/fotolia
Styl życia
Grypa żołądkowa, czyli jelitówka – jak się objawia i jak ją leczyć?
Grypa żołądkowa, zwana inaczej jelitówką, to bardzo nieprzyjemna choroba, często mylona z zatruciem pokarmowym. Nie ma skutecznego leku przeciwwirusowego, można jednak łagodzić objawy grypy żołądkowej.

Grypa żołądkowa, zwana inaczej jelitówką, to bardzo nieprzyjemna choroba, często mylona z zatruciem pokarmowym. Nie ma skutecznego leku przeciwwirusowego, można jednak łagodzić objawy grypy żołądkowej.   Jelitówka to choroba wirusowa, przenoszona drogą kropelkową , dlatego ważne jest odizolowanie chorego. Zarazić się możemy również poprzez brak higieny lub picie wody nieprzeznaczonej do spożycia . Grypa żołądkowa: objawy Pierwsze objawy grypy żołądkowe wyglądają niewinnie, stąd trudności w diagnozowaniu tej choroby – często mylona jest z zatruciem pokarmowym . Tymczasem jelitówka jest chorobą wywoływaną przez wirusy . Objawy, po których możemy rozpoznać grypę żołądkową, to: gorączka, ostra, przewlekła i wodnista biegunka. Jej ataki występują nawet kilkanaście razy na dobę, bóle brzucha, towarzyszące biegunce, wymioty, występujące nawet kilkanaście razy dziennie, nudności, ogólne zmęczenie organizmu, złe samopoczucie, brak apetytu. Grypa żołądkowa: leczenie Nie wynaleziono dotychczas skutecznego leczenia przeciwwirusowego na grypę żołądkową . Podstawą podczas samodzielnego leczenia tej choroby w domu jest regularne uzupełnianie płynów i elektrolitów, mające przeciwdziałać odwodnieniu organizmu na skutek częstych wymiotów i biegunki. Preparaty z elektrolitami można kupić w aptece. Wskazane jest też zażywanie probiotyków , które uzupełnią straty naszej flory bakteryjnej w jelitach. Należy pić dużo wody mineralnej, koniecznie niegazowanej, ewentualnie przegotowanej wody. Picie soków lub mleka może nasilić biegunkę. Jeśli chorobie towarzyszy gorączka, wskazane jest przyjmowanie leków przeciwgorączkowych. Można zażywać również preparaty przeciwdziałające biegunce , dostępne na receptę...

©Samo Trebizan/Fotolia
Styl życia
Grypa żołądkowa, czyli jelitówka – jak się objawia i jak ją leczyć?
Grypa żołądkowa, zwana inaczej jelitówką, to bardzo nieprzyjemna choroba, często mylona z zatruciem pokarmowym. Nie ma skutecznego leku przeciwwirusowego, można jednak łagodzić objawy grypy żołądkowej.

Grypa żołądkowa, zwana inaczej jelitówką, to bardzo nieprzyjemna choroba, często mylona z zatruciem pokarmowym. Nie ma skutecznego leku przeciwwirusowego, można jednak łagodzić objawy grypy żołądkowej.   Jelitówka to choroba wirusowa, przenoszona drogą kropelkową , dlatego ważne jest odizolowanie chorego. Zarazić się możemy również poprzez brak higieny lub picie wody nieprzeznaczonej do spożycia.   Grypa żołądkowa: objawy Pierwsze objawy grypy żołądkowe wyglądają niewinnie, stąd trudności w diagnozowaniu tej choroby – często mylona jest z zatruciem pokarmowym. Tymczasem jelitówka jest chorobą wywoływaną przez wirusy . Objawy, po których możemy rozpoznać grypę żołądkową, to: gorączka, ostra, przewlekła i wodnista biegunka. Jej ataki występują nawet kilkanaście razy na dobę, bóle brzucha, towarzyszące biegunce, wymioty, występujące nawet kilkanaście razy dziennie, nudności , ogólne zmęczenie organizmu, złe samopoczucie, brak apetytu. Grypa żołądkowa: leczenie Nie wynaleziono dotychczas skutecznego leczenia przeciwwirusowego na grypę żołądkową. Podstawą podczas samodzielnego leczenia tej choroby w domu jest regularne uzupełnianie płynów i elektrolitów , mające przeciwdziałać odwodnieniu organizmu na skutek częstych wymiotów i biegunki. Preparaty z elektrolitami można kupić w aptece. Wskazane jest też zażywanie probiotyków , które uzupełnią straty naszej flory bakteryjnej w jelitach. Należy pić dużo wody mineralnej, koniecznie niegazowanej, ewentualnie przegotowanej wody. Picie soków lub mleka może nasilić biegunkę. Jeśli chorobie towarzyszy gorączka, wskazane jest przyjmowanie leków przeciwgorączkowych . Można zażywać również preparaty przeciwdziałające biegunce, dostępne na...

osoby w maskach antybakteryjnyc
Flickr/David Woo/CC BY-ND 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/
Styl życia
Sposoby leczenia grypy żołądkowej
Grypę jelitową, inaczej żołądkową, leczy się, łagodząc jedynie jej objawy. Wynika to z tego, że z wirusem, który ją wywołał, organizm musi poradzić sobie sam. Jeśli grypa dotknęła małe dziecko, w wieku do 3 lat, potrzebna będzie konsultacja z lekarzem. Podobnie jest w przypadku osób starszych. Najważniejsze w tym czasie jest nawadnianie, ponieważ największy problem związany z grypą jelitową to odwodnienie.

Grypę jelitową, inaczej żołądkową, leczy się, łagodząc jedynie jej objawy. Wynika to z tego, że z wirusem, który ją wywołał, organizm musi poradzić sobie sam. Jeśli grypa dotknęła małe dziecko, w wieku do 3 lat, potrzebna będzie konsultacja z lekarzem. Podobnie jest w przypadku osób starszych. Najważniejsze w tym czasie jest nawadnianie, ponieważ największy problem związany z grypą jelitową to odwodnienie.   Za grypę żołądkową odpowiedzialny jest zazwyczaj rotawirus. Dostaje się on do organizmu człowieka poprzez skażony napój lub pożywienie. Jego źródłem jest osoba już zaatakowana. Można zarazić się, pijąc z jednego naczynia. Przejawem grypy jest wysoka (do 40 stopni Celsjusza) gorączka, bóle brzucha, zmęczenie i brak apetytu. Poza tym przede wszystkim występują wymioty i biegunka. Nawadnianie organizmu W czasie choroby powinno się przyjmować jak największą ilość płynów i uzupełniać braki spowodowane biegunką i wymiotami. Należy wypijać szklankę wody po każdej czynności wymiotnej. Nawadnianie stanowi najważniejszy punkt w leczeniu grypy jelitowej. Jakie płyny przyjmować? Najlepiej ciepłą wodę, herbatę bez cukru lub napary ziołowe, na przykład z rumianku lub nagietka . Napar z suszonych czarnych jagód zadziała przeciwbiegunkowo. Zioła wykorzystywane w leczeniu jelitówki mają działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i ściągające. Stopień nawodnienia organizmu można sprawdzić organoleptycznie: wystarczy wziąć w palce fałdę skóry i puścić. Jeśli nie rozpręży się od razu, to znak, że nawodnienie nie jest wystarczające. Jeżeli podawanie płynów nie przynosi efektów, należy zgłosić się do lekarza, który prawdopodobnie zaleci kroplówkę. Uzupełnianie minerałów W czasie biegunki i wymiotów towarzyszących grypie żołądkowej z...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik