Blondynka patrzy w ekran
Flickr/Maria Morri/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Pielęgnacja cery suchej w gabinecie kosmetycznym

Blondynka patrzy w ekran
Flickr/Maria Morri/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Zabiegi na twarz wykonywane w salonie kosmetycznym pomagają dbać o prawidłowe funkcjonowanie i zdrowy wygląd skóry. Możliwe jest to tylko wtedy, kiedy cera jest odpowiednio nawilżona. Szczególnie trudno utrzymać stałe nawilżenie skóry suchej, która występuje głównie u kobiet w czasie klimakterium. Nawilżanie jest też podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym dla cery wrażliwej i atopowej.

 

Do zabiegów u kosmetyczki, podczas których do najgłębszych warstw skóry dostarczane są składniki nawilżające i odżywcze należą np.:

1. Mezoterapia igłowa kwasem hialuronowym.

Mezoterapia igłowa twarzy jest zabiegiem polegającym na wstrzykiwaniu małych dawek kwasu hialuronowego, który jako składnik kosmetyków nie jest w stanie przeniknąć przez grubą warstwę naskórka. Jego nałożenie w postaci kremu daje jedynie krótkotrwałe efekty. Długofalowo działają jedynie składniki aktywne dostarczone bezpośrednio do skóry właściwej za pomocą specjalnego pistoletu – przywracają właściwe nawilżenie i odżywienie skóry, nadają jej naturalny, zdrowy koloryt, a przy tym likwidują zmarszczki. Zabieg ten – wbrew pozorom – jest bezbolesny.

 

Czas trwania zabiegu: ok. 1 h

Liczba zabiegów w terapii: 6

Odstępy czasowe między zabiegami: 10–14 dni

Cena za jeden zabieg: ok. 500 zł

2. Sonoforeza

Intensywnie nawilżyć skórę w gabinecie kosmetycznym można również dzięki sonoforezie, polegającej na wtłaczaniu do skóry substancji aktywnych za pomocą ultradźwięków. Dzięki falom skóra się rozgrzewa, mięśnie rozluźniają, a przepływ krwi i limfy jest swobodniejszy. Poprawia się również metabolizm komórek, które szybciej się regenerują. Tak pobudzona skóra bardzo szybko wchłania substancje nawilżające i regenerujące, które w całości przenikają przez barierę naskórka, co nie byłoby możliwe za pośrednictwem nałożonego na twarz kremu. Sonoforeza osiąga optymalny efekt w połączeniu z peelingiem kawitacyjnym, który głęboko oczyszcza cerę.

 

Czas trwania zabiegu: 15–30 min, a wraz z kawitacją ok. 1 h

Liczba zabiegów w terapii: 5–10

Odstępy czasowe między zabiegami: 4–7 dni

Cena za jeden zabieg: ok. 50 zł bez peelingu kawitacyjnego, ok. 100 zł z peelingiem

3. Jonoforeza.

Jednym z zabiegów nawilżających dostępnych w gabinetach kosmetycznych jest też jonoforeza z witaminą A. Substancje nawilżające, które działają kojąco i regenerująco wprowadza się w skórę właściwą przy wykorzystaniu prądu galwanicznego. Ma on niskie napięcie i małe natężenie, więc nie wywołuje skurczy mięśni. Jonoforeza wzmaga produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

 

Czas trwania zabiegu: 15 min (ale po zabiegu trzeba pozostać pod opieką kosmetyczki jeszcze przez 20–30 min)

Liczba zabiegów w terapii: 8–10

Odstępy czasowe między zabiegami: 2–3 dni

Cena za jeden zabieg: ok. 120 zł

Przeładuj

Eurowizja 2020: Kto pojedzie z Polski? Oto wszyscy kandydaci!

zobacz 00:50