zgrabne łydki i brzuch kobiety
Image by LifetimeStock.com

Mezoterapia na brzuch sposobem na płaski brzuch

zgrabne łydki i brzuch kobiety
Image by LifetimeStock.com

Mezoterapia na brzuch polega na wstrzyknięciu substancji aktywnych pod skórę brzucha za pomocą cienkich igieł. W zależności od długości igły nakłucie może sięgać od warstw powierzchownych do warstw głębokich skóry.

Mezoterapia na brzuch – na czym polega?

Zabieg mezoterapii przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego kilka minut po nim można udać się do domu. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu pod skórę brzucha substancji leczniczych za pomocą mikroigieł, które pozwalają na ograniczenie liczby nakłuć. Stosuje się do tego mieszanki na bazie poliwitamin i kwasu hialuronowego, które rozpuszczają komórki tłuszczowe, po czym tłuszcz ulega usunięciu przez układ limfatyczny organizmu. Zabieg jest bezbolesny i bardzo krótki, gdyż trwa około 20 minut. Koszt zabiegu waha się od 200 do 400 zł.

Mezoterapia na brzuch – efekty i powikłania

Podczas zabiegu mezoterapii eliminuje się nadmierną ilość tkanki tłuszczowej z brzucha. Rozstępy są mniej widoczne, a skóra staje się elastyczna i jędrna. Wzmacniane są naczynia krwionośne, a z komórek tłuszczowych usuwane są toksyczne substancje. Dodatkowo zwiększa się kondycja tkanki łącznej, dzięki czemu poprawia się wygląd skóry. Mezoterapia jest doskonałym rozwiązaniem aby pozbyć się zbędnego tłuszczu, usunąć cellulit i osiągnąć płaski brzuch. To wszystko oczywiście należy połączyć z właściwą dietą i wysiłkiem fizycznym. Aby uzyskać wymarzone efekty zaleca się wykonanie pięciu zabiegów. Pierwsze rezultaty widoczne już są po pierwszej operacji. Bezpośrednio po mezoterapii mogą pojawić się siniaki, niewielki ból, opuchnięcia i wybroczyny. Rzadko występują stany zapalne i reakcje alergiczne, już na samo ukłucie igłą.

Mezoterapia na brzuch – przeciwwskazania

Mezoterapia na brzuch nie jest wskazana dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Poddawać się operacji nie powinny również osoby chorujące na raka, cukrzycę i mające stany zapalne na skórze (wirusowe, bakteryjne, grzybicze), a także alergię na preparaty używane w koktajlach.

Mezoterapia na brzuch – zalecenia

Po zabiegu mezoterapii zaleca się unikać słońca, solarium i sauny. Należy dużo wypoczywać i wystrzegać się wysiłku fizycznego.


Więcej na temat cellulit mezoterapia
Przeładuj

Sylwia Bomba z "Gogglebox. Przed telewizorem" pomagała Big Boyowi schudnąć? Wiemy!

zobacz 00:58