Brzuch z centymetrem
Image by LifetimeStock.com

Lipoliza laserowa, czyli laserowe rozbijanie tłuszczu

Brzuch z centymetrem
Image by LifetimeStock.com

Zabiegi na brzuch takie jak laserowe usuwanie komórek tłuszczowych są coraz bardziej popularne. Operacja pomaga pozbyć się nadmiernej ilości tłuszczu z brzucha.

Lipoliza laserowa – na czym polega?

Zabieg lipolizy laserowej zaliczany jest do zabiegów mało inwazyjnych i nie wymaga znieczulenia ogólnego. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym brzucha, dlatego zaraz po niej można iść do domu. Zabieg poprzedzają podstawowe badania, takie jak morfologia krwi, badanie grupy krwi, na obecność wirusa HIV, badanie EKG i prześwietlenie klatki piersiowej. Na początku zabiegu pod skórę wprowadza się przez nacięcia kaniulę (cienką igłę) ze światłowodem emitującym promienie laserowe. Laser rozbija komórki tłuszczowe, a tym samym uwalnia tłuszcz, który jest usuwany przez wątrobę. Dodatkowo laser zamyka naczynia krwionośne pękające podczas zabiegu, dzięki czemu ból i krwawienie są mniejsze. Lipoliza laserowa sprawdza się szczególnie, gdy nadmiar tłuszczu jest trudny do usunięcia za pomocą diety i aktywności fizycznej. Cena lipolizy laserowej brzucha wynosi około 8 tysięcy złotych. Podskórne działanie lasera powoduje powstanie nowych włókien kolagenowych, a to zwiększa napięcie skóry i poprawia jej wygląd.

Zabieg na brzuch lipolizą laserową – zalecenia

Po zabiegu lipolizy laserowej należy przez około 3 miesiące nosić opatrunek uciskowy. Należy też unikać wysiłku i nadmiernej aktywności fizycznej przez minimum dwa tygodnie. Zaleca się dużo wypoczywać i prowadzić spokojny tryb życia.

Zabieg na brzuch lipolizą laserową – efekty i powikłania

Pierwsze efekty będą już widoczne po około 3 miesiącach od lipolizy laserowej. Po operacji można spodziewać się bólu i dyskomfortu operowanego brzucha, który przechodzi najczęściej po dobie bądź dwóch. Mimo tego, że zabieg jest mało inwazyjny, jest nadal operacją. Wiąże się to z pojawieniem powikłań. W miejscu operowanym mogą wystąpić infekcje, wodniaki, blizny i krwawienia.


Przeładuj

Klaudia El Dursi jest faworyzowana w "Top Model"? Jurorka show odpowiada na zarzuty internautów

zobacz 01:04