Zabieg pelleve
© vera7388/Fotolia

Pelleve: zabieg odmładzający skórę

Zabieg pelleve
© vera7388/Fotolia

Zabieg pelleve jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, który poprawia kondycję skóry twarzy, dekoltu, szyi, brzucha czy pośladków. Zapobiega procesowi starzenia się tkanki skórnej poprzez podgrzanie jej energią o częstotliwości podobnej do fal radiowych.

 

Zabieg pelleve polecany jest osobom, których skóra wiotczeje, traci jędrność i sprężystość. Pelleve pomaga skórze pozbawionej elastyczności z powodu zmniejszonej produkcji kolagenu. Wynika to z naturalnego procesu starzenia się skóry, który rozpoczyna się już po 25. roku życia. Zabieg napina tkankę skórną, sprawia, że jest gładsza i pozbawiona zmarszczek.

Zabieg pelleve: przygotowanie i przebieg

Z racji tego, że zabieg jest niechirurgiczny i mało inwazyjny, nie wymaga specjalnych przygotowań. Przeciwwskazaniem do zabiegu są m.in. wszystkie zaburzenia hormonu tarczycy, zaburzenia krążenia, choroba nowotworowa, aktywna infekcja skórna, ciąża i miesiączka, rozrusznik serca, choroba wrzodowa, choroby psychiczne, choroba Sudecka czy gruźlica. Zabieg pelleve polega na podgrzaniu komórek skóry do około 45 stopni Celsjusza i modyfikacji ich kształtu. Dzięki podwyższonej temperaturze dochodzi do napinania się i kurczenia włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za procesy starzenia się skóry. Zabieg trwa maksymalnie do godziny.

Zabieg pelleve: efekty

Pacjenci poddani zabiegowi pelleve uzyskują efekt liftingu bez użycia skalpela. Metoda jest uważana za lepszą opcję niż chirurgiczne naciąganie skóry, ponieważ nie wymaga znieczulenia i cięcia skóry, co eliminuje również późniejsze rany oraz blizny. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po 2-3 tygodniach od zabiegu. Końcowy rezultat zauważalny jest po miesiącu i utrzymuje się od około roku do nawet 3 lat. Czasami zabieg należy powtórzyć po upływie około 4-6 tygodni od pierwszego razu, aby utrzymać właściwy efekt liftingu. Wszystko zależy jednak od decyzji lekarza prowadzącego.

 

Zabieg pelleve jest jedną z najskuteczniejszych metod odmłodzenia skóry, jednak wiąże się również z kosztami. Zabieg pelleve wykonany na twarzy kosztuje ok. 2 000 złotych, a na szyi ok. 1 500 zł. Cena liftingu ramion, pośladków lub brzucha wynosi już ponad 2 000 złotych.  

Przeładuj

Syn Małgorzaty Rozenek jest najpopularniejszym dzieckiem na Instagramie!

zobacz 02:22