Kobieta po depilacji laserowej włosów pod pachami
©Svetlana Fedoseeva/Fotolia.com

Czy depilacja laserowa skutecznie usuwa włosy pod pachami?

Kobieta po depilacji laserowej włosów pod pachami
©Svetlana Fedoseeva/Fotolia.com

Depilacja laserowa jest najbardziej skuteczną metodą usuwania zbędnego owłosienia. Za jej pomocą można pozbyć się m.in. owłosienia pach. Z uwagi na to, że ta partia skóry jest wyjątkowo delikatna, zabieg może być nieco bardziej bolesny niż w przypadku innych miejsc.

 

Zabieg poprzedzają konsultacje lekarskie, podczas których osoba przeprowadzająca depilację poinformuje klienta o przeciwwskazaniach, zaleceniach i opisze przebieg zabiegu.

Kto może poddać się depilacji laserowej pach

Depilacja laserowa pach to rozwiązanie dla wszystkich osób, które cenią sobie wygodę i którym zależy na gładkiej skórze pach. Polecana jest ona szczególnie tym, którzy mają ciemne, gęste i mocne włosy. Jest ona dobrym rozwiązaniem szczególnie wtedy, kiedy włosy odrastają na tyle szybko, że inne metody, np. golenie maszynką do golenia, trzeba bardzo często powtarzać. Częste zabiegi wykonywane na delikatnej skórze pach mogą ją podrażniać. Z tego względu również osoby o delikatnej skórze zamiast golić pachy maszynką, mogą poddać się zabiegowi laserowego usunięcia owłosienia.

 

Ten rodzaj depilacji zalecany jest także w przypadku alergii na kosmetyki stosowane do golenia, np. pianki, żele, kremy i wosk. Efekt trwałej depilacji docenią również osoby, które często eksponują pachy, np. tancerze oraz sportowcy (m.in. pływacy). Depilacja laserowa zaoszczędzi im dużo czasu i zapewni idealnie gładką skórę.

 

Z zabiegiem depilacji laserowej najlepiej jest poczekać do 20. roku życia, ponieważ na stan owłosienia w dużej mierze wpływają hormony, których produkcja u młodszych osób może jeszcze być niestabilna.

Czy laserowa depilacja pach boli i czy jest szkodliwa

Stopień bólu odczuwanego przez osobę poddającą się depilacji laserowej zależy przede wszystkim od jej indywidualnych predyspozycji. Jest on także uzależniony od depilowanego obszaru. Skóra pach jest bardzo delikatna, dlatego jej depilacja może boleć bardziej niż depilacja innych miejsc ciała. Ból towarzyszący depilacji laserowej przypomina ukłucie lub punktowe oparzenie. Podczas konsultacji poprzedzających zabieg przeprowadzający go specjalista ustala, jakie parametry lasera zapewnią danej osobie skuteczną depilację i nie doprowadzą do poparzenia skóry. Wywiad przeprowadzany jest także po to, aby wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu. Jeżeli w trakcie zabiegu okaże się, że mimo wszystko parametry są za wysokie, a ból jest trudny do zniesienia, należy poinformować o tym osobę przeprowadzającą zabieg. Zmieni ona ustawienia urządzenia. Czasami przed depilacją smaruje się też skórę maścią znieczulającą. Profesjonalnie przeprowadzona depilacja laserowa nie powinna mieć negatywnych konsekwencji dla osoby, która nie cierpi na żadne ze schorzeń będących przeciwwskazaniami do zabiegu.

Czy laserowa depilacja pach jest trwała

Trwałość efektów laserowej depilacji zależy od indywidualnych uwarunkowań, niemniej jest ona najbardziej skuteczną formą usuwania zbędnego owłosienia. Dzięki niej można zredukować nawet 80-90% włosów. Liczba powtórzeń niezbędnych, aby osiągnąć taki efekt, również jest różna dla poszczególnych osób. Depilację laserem należy powtórzyć przynajmniej 3-4 razy w odstępach 4-6 tygodni. Cena jednego zabiegu na obie pachy wynosi na ogół ok. 200-250 zł.

Jak pielęgnować skórę pach po depilacji laserem

Po zabiegu laserowej depilacji skóra pach może być zaczerwieniona i podrażniona, mogą też pojawić się na niej pęcherzyki. Przez dwa dni po zabiegu lepiej nie brać gorących kąpieli. Nie można wówczas korzystać z antyperspirantów i kosmetyków zawierających alkohol. Podrażnioną skórę pach można pielęgnować zasypką lub kremami zapobiegającymi odparzeniom u dzieci. Na miesiąc przed zabiegiem, pomiędzy kolejnymi jego powtórzeniami i przez miesiąc po nich należy zrezygnować z opalania. Należy zapytać osobę wykonującą depilację, czy po zabiegu można korzystać z sauny i basenu.

 

Więcej na temat depilacja zabiegi laserowe
Przeładuj

"I love you"... Filmowy Massimo przerwał nasz wywiad, by wyznać to filmowej Laurze! Jaka relacja ich łączy?

zobacz 01:55