Zabiegi wyszczuplające
© salomonus_/Adobe Stock

Skuteczne zabiegi wyszczuplające i modelujące na wiosnę - body shaping i medyczna lipoliza kawitacyjna

Zabiegi wyszczuplające
© salomonus_/Adobe Stock

Wiosenne zabiegi wyszczuplające umożliwiają wymodelowanie sylwetki i zwalczenie nieestetycznego cellulitu. Skutecznym zabiegiem jest body shaping poprawiający wygląd nóg, pośladków, brzucha, piersi i ramion.

 

Zabiegi wyszczuplające i modelujące sylwetkę są sposobem na szybki powrót do formy, poprawę swojego wyglądu, a także ogólnego samopoczucia. Wiosenne zabiegi umożliwiają pozbycie się nadmiernej tkanki tłuszczowej, ujędrnienie ciała i zredukowanie cellulitu. Jednymi z najpopularniejszych zabiegów wyszczuplających są m.in. lipoliza kawitacyjna i body shaping.

Zabiegi wyszczuplające - czy warto je stosować?

Wiosna jest długo wyczekiwaną porą roku po uciążliwym, chłodnym i osłabiającym organizm okresie jesienno-zimowym. Wraz z jej nadejściem wiele osób, zwłaszcza kobiet zaczyna rozważać przejście na diety odchudzające czy rozpoczęcie intensywnych treningów. W walce o powrót do idealnej formy pomocne są zabiegi wyszczuplające i modelujące ciało. Połączenie ich z racjonalnym odżywianiem i codzienną dawką ruchu sprawi, że szybko uzyska się wymarzoną sylwetkę. Zabiegi wyszczuplające powinny być wykonywane w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej lub kosmetycznych. Przyczyniają się one do zmniejszenia udziału tkanki tłuszczowej, wspomagają redukcję cellulitu i działają ujędrniająco na skórę. Lista wiosennych zabiegów wyszczuplających i modelujących sylwetkę jest bardzo długa. Decydując się na tego rodzaju zabieg, należy uwzględnić spodziewane efekty, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu oraz koszt.

Body shaping - ujędrniający i wyszczuplający masaż

Body shaping, czyli intensywny masaż próżniowy jest jednym z popularniejszych zabiegów modelujących ciało. Umożliwia on zwalczanie cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicy bioder, brzucha, pośladków, nóg i ramion. Body shaping stosowany jest również w celu poprawy kształtu piersi, wygładzenia blizn i rozstępów oraz uelastycznienia i ujędrnienia skóry. Zabieg ten polega na kontrolowanym i rytmicznym zasysaniu fałdu skórnotłuszczowego. Body shaping nie może być przeprowadzony m.in. u osób z chorobami serca, skazą naczyniową, zakrzepowym zapaleniem żył, żylakami, łuszczycą i stanami zapalnymi skóry.

Medyczna lipoliza kawitacyjna - skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej

Medyczna lipoliza kawitacyjna jest jednym z nowocześniejszych i nieinwazyjnych zabiegów wyszczuplających. Wskazaniami do jej zastosowania są: modelowanie sylwetki, redukcja miejscowej otyłości i nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz redukcja cellulitu wodno-tłuszczowego. Zabieg medycznej lipolizy kawitacyjnej wykorzystuje ultradźwięki o niskiej częstotliwości, które przyczyniają się do rozbijania komórek tłuszczowych w tkankach organizmu. Efektem lipolizy kawitacyjnej może być utrata od 1 do 8 centymetrów w obwodzie, a także ujędrnienie, uelastycznienie i odżywienie skóry, stymulacja krążenia oraz procesów metabolicznych. Przeciwwskazaniami do zabiegu lipolizy kawitacyjnej są m.in.: niewydolność wątroby lub krążenia, przewlekłe nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, zakrzepowe zapalenie żył, choroby skórne.

Przeładuj

Metamorfozy uczestniczek "Hotel Paradise"! Która z nich przeszła największą przemianę?

zobacz 01:27