cienie pod oczami
Image by LifetimeStock.com

Worki pod oczami – jak je usunąć?

cienie pod oczami
Image by LifetimeStock.com

Worki pod oczami wyglądają nieestetycznie. Specjaliści nie wiedzą do tej pory co jest przyczyną ich powstawania. Można je usunąć za pomocą lasera.

Usuwanie worków pod oczami – przed zabiegiem

Przed zabiegiem usunięcia worków pod oczami zaleca się przeprowadzenie konsultacji z lekarzem. Specjalista powinien poinformować pacjenta o przebiegu zabiegu i możliwych powikłaniach. Przed operacją nie należy zażywać leków na bazie aspiryny, gdyż powodują przekrwienie tkanek. Przed zabiegiem zaleca się, by pacjent wykonał serię badań okulistycznych (na wzrok, funkcję łzawienia i pole widzenia) i podstawowych (na morfologię krwi, grupę krwi, poziom glukozy, badania moczu i na wskaźniki krzepnięcia).

Jak usunąć worki pod oczami laserem?

Lekarze sami do końca nie wiedzą co jest powodem powstawania worków pod oczami. Stwierdzono, że znajdująca się pod dolną powieką opuchlizna powstaje przez nadmierną lokalizację tłuszczu, który powinien znajdować się wokół gałki ocznej. Usunąć worki pod oczami można za pomocą lasera. Operacja wymaga znieczulenia miejscowego, a dzięki temu pacjent będzie mógł od razu wrócić do domu. Zabieg odbywa się wewnątrz dolnej powieki oka, gdzie lekarz wykonuje nacięcia skóry i usuwa zbędną ilość tłuszczu, ale bez usuwania nadmiaru skóry. Zaletą techniki jest brak widocznych blizn. Nacięcia wykonuje się cały czas wewnątrz powieki, dlatego też cały proces nie ingeruje w mięśnie powieki, a dzięki temu w dość prosty sposób można uniknąć skutków ubocznych.

 

Następnie skórę wokół gałki ocznej naświetla laserem frakcyjnym, po czym praktycznie nie widać blizny. Dzięki temu usuwane są worki pod oczami oraz zmarszczki wokół gałki ocznej. Zabieg laserowy dodatkowo odmładza skórę i usuwa przebarwienia. Laser frakcyjny funkcjonuje na zasadzie peelingu odmładzającego. Koszt zabiegu waha się w granicach 3-4 tysięcy złotych.

Chcesz kupić korektor, który zamaskuje Twoje cienie pod oczami? Już teraz wejdź na tę stronę i wykorzystaj kod rabatowy Ezebra.

Usuwanie worków pod oczami laserem – zalety

Usuwanie worków pod oczami laserem jest skuteczną i nowoczesną techniką. Zabieg usuwa doskonale worki i opuchliznę pod oczami. Podczas operacji nie ma śladów krwawienia, a sam zabieg jest krótki i trwa około 60 minut. Po operacji nie ma szwów i zniekształceń na powiekach.

Usuwanie worków pod oczami laserem – skutki uboczne

Laserowe usunięcie worków pod oczami niesie ze sobą skutki uboczne, jakimi jest wystąpienie opuchlizny, uczulenie na znieczulenie czy zasinienie powiek. Dolegliwości znikają samoistnie najczęściej po 2-3 tygodniach.

Usuwanie worków pod oczami laserem – przeciwwskazania

Laserowego usunięcia worków pod oczami nie zaleca się osobom mającym nadczynność tarczycy, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze i zaburzenia krzepliwości krwi. Osoby cierpiące na cukrzycę i mające infekcję ropną skóry i śluzówek również nie powinny poddawać się zabiegowi.


Przeładuj

Pamiętacie "polskiego hydraulika"? Dziś Piotr Adamski ma 36 lat. Wiemy jak wygląda i czym się zajmuje!

zobacz 00:59