masaż relaksacyjny
Pixabay/Body-n-Care/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Skuteczne sposoby na skórkę pomarańczową

masaż relaksacyjny
Pixabay/Body-n-Care/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Zabiegi na cellulit skutecznie pomagają go usunąć. Walka o pozbycie się skórki pomarańczowej wymaga cierpliwości. Obecnie zabiegi na cellulit, zwłaszcza wykonywane w całych seriach, rzeczywiście pomagają zredukować skórkę pomarańczową. Salony kosmetyczne oferują bogaty wybór metod w zależności od potrzeb skóry.

Skąd się bierze cellulit wodny

Za pojawienie się cellulitu wodnego odpowiada zaburzenie krążenia limfy, które ostatecznie prowadzi do gromadzenia się wody w tkankach podskórnych. Wywołuje je wiele czynników, między innymi nieprawidłowa dieta i mała aktywność fizyczna.

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny, czyli inaczej masaż uciskowy, to nie tylko zabieg na cellulit, ale także sposób na ujędrnienie skóry i usuwanie toksyn z organizmu. Przyspiesza proces oczyszczania i wspomaga transfer tłuszczu do układu limfatycznego. Może być wykonywany ręcznie lub za pomocą specjalnego sprzętu. Jego celem jest mechaniczne przepchnięcie chłonki w stronę węzłów chłonnych, by umożliwić napływ świeżej krwi tętniczej. Poprawia to funkcjonowanie układu odporności.

 

Przeciwwskazania do drenażu limfatycznego

Drenaż limfatyczny na cellulit nie powinien być robiony u osób, które cierpią na choroby zakaźne, ostre zapalenia wirusowe i bakteryjne, mają zmiany alergiczne na skórze, mają niewyrównaną niewydolność serca i niewydolność krążenia. Dyskwalifikuje także epizod zakrzepicy żył głębokich w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, przeciwwskazaniem jest także ciąża, menstruacja i epilepsja.

 

Koszt jednego zabiegu w zależności od salonu to – 50-150 zł, ale by przyniósł efekty, musi być przeprowadzony w serii. Koszt serii 10 zabiegów to około 500-600 złotych.

Bańka chińska na cellulit

Bańki chińskie mają zastosowanie nie tylko przy leczeniu przeziębień, ale przy wykonywaniu bardzo skutecznego zabiegu na cellulit. Wykorzystuje się je do wykonywania masażu. W bańce wytwarza się podciśnienie, w wyniku którego skóra i tkanki zostają zassane, co powoduje ich przekrwienie. Masaż próżniowy rozluźnia zwartą tkankę i otwiera zamknięte komórki, pomaga usprawnić krążenie i usunąć nadmiar płynów. Pobudza krążenie krwi i wspomaga usuwanie toksyn z organizmu. Może być stosowany także jako masaż limfatyczny, mając podobne działanie jak drenaż limfatyczny. Zabieg antycellulitowy jednej partii ciała przy pomocy baniek chińskich trwa około 15-30 minut.

 

Koszt masażu w salonie to około 40 zł za 30 minut, 70 zł za godzinę, jednak można wykonać go również samemu. Tym bardziej, że należy go wykonywać seriami po 10 zabiegów w odstępach maksymalnie trzydniowych. Zestaw gumowych baniek do masażu to koszt około 20 złotych, można je kupić w aptekach.

 

Przeciwwskazania do zabiegu bańką chińską

Oprócz przeciwwskazań takich, jak w przypadku drenażu limfatycznego, masażu bańką chińską nie wykonuje się także przy cerze naczynkowej, intensywny masaż może być szkodliwy dla kruchych naczyń.

 

Należy pamiętać, że nawet najskuteczniejsze zabiegi na cellulit nie zmienią trwale sylwetki i jeśli skóra zostanie po nich zaniedbana, szybko wróci do poprzedniego stanu.

 

Żeby efekty były jak najdłuższe, należy:

  • używać kosmetyków antycellulitowych odpowiednich do skóry,
  • wybierać techniki dostosowane do indywidualnych potrzeb,
  • dbać o dietę – można wypróbować specjalną dietę antycellulitową,
  • nie zaniedbywać aktywności fizycznej – zostały przygotowane specjalne zestawy ćwiczeń wspomagające walkę ze skórką pomarańczową.
  • wykonywać samodzielnie masaże np. biorąc prysznic (wykonuj kolistymi ruchami masaż gąbką lub specjalną szorstką rękawicą, zmieniaj też wodę z ciepłej na zimną – poprawi to jędrność skóry) czy nakładając balsam lub krem antycellulitowy (szczyp i ugniataj miejsca dotknięte cellulitem, by pobudzić w tym miejscu krążenie).

Więcej na temat cellulit medycyna estetyczna
Przeładuj

Czy Asia ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" żałuje udziału w programie?

zobacz 01:04