zabieg na twarz
Image by LifetimeStock.com

Ulthera, czyli nieinwazyjny zabieg ujędrniający i odmładzający skórę

zabieg na twarz
Image by LifetimeStock.com

Ulthera to zabieg, który jest przeprowadzany w celu ujędrnienia skóry twarzy, szyi i dekoltu. Ulthera jest nazywana bezinwazyjnym liftingiem, ponieważ zamiast skalpela wykorzystuje energię ultradźwięków.

Jak przebiega zabieg Ulthera?

Zabieg Ulthera przeprowadzany jest za pomocą maszyny emitującej strumienie skoncentrowanej energii. Urządzenie wyposażone jest w głowice, dzięki którym można oddziaływać strumieniem o odpowiedniej częstotliwości na określoną głębokość. Zarówno częstotliwość, jak i głębokość ustala lekarz na podstawie poprzedzającego zabieg obrazowania tkanki podskórnej.

 

Strumień ultradźwięków skierowany do odpowiednich obszarów skóry sprawia, że tkanki podskórne kurczą się, zachodzi koagulacja. Dzięki temu skóra staje się napięta, jędrna. Specyfika stosowanych fal polega na tym, że przenikają one przez tkanki, nie niszcząc ich, i ogniskują się dopiero w miejscu docelowym. Strumień ultradźwięków stymuluje ponadto fitoblasty do produkcji włókien kolagenowych, podstawowego budulca skóry.

 

Efekt zabiegu utrzymuje się od 1,5 roku do 3 lat. Czas zabiegu zależy od tego, jak duży obszar jest poddawany oddziaływaniu ultradźwięków, i wynosi od 20 do 60 minut.

 

Po zabiegu Ulthera właściwie od razu można wrócić do codziennej aktywności. Zaczerwienienie skóry utrzymuje się przez ok. 2-3 godziny.

 

Cena zabiegu zależy od obszaru, na który oddziałuje się ultradźwiękami. Uniesienie powiek lub usunięcie kurzych łapek tą metodą kosztuje ok. 400-600 zł. Lifting czoła: 500-700 zł, a ujędrnienie całej twarzy ok. 2800-3000 zł.

Przeciwwskazania do zabiegu Ulthera

Zabiegowi Ulthera nie powinny się poddawać osoby, które:

  •  są w ciąży,
  •  mają otwarte rany twarzy,
  •  mają zmiany chorobowe na twarzy i szyi,
  •  mają rozrusznik serca,
  •  przyjmują leki przeciwzakrzepowe lub mają problem z krzepliwością krwi,
  •  mają implanty twarzy,

 chorują na nowotwory.


Przeładuj

Basia Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do "M jak miłość"! "Znam już termin"

zobacz 00:51