Termozabieg na twarzy
©vera7388/Fotolia

Termolifting twarzy – odmładzanie bez użycia skalpela

Termozabieg na twarzy
©vera7388/Fotolia

Temolifitng (thermage; bezinwazyjny lifting skóry) to zabieg odmładzający skórę za pomocą impulsów emitowanych przez fale radiowe i wprowadzanych do głębokiej warstwy skóry właściwej. Wytworzona zostaje energia cieplna, dzięki której włókna kolagenowe obkurczają się i wzmacniają. Aby nie doszło do poparzenia, jednocześnie schładza się skórę. Termolifting napina skórę w sposób bezbolesny i bezpieczny - zwłaszcza w porównaniu z zabiegami chirurgicznymi. Zabieg trwa około 40 minut, narkoza nie jest potrzebna. Cena za serię termoliftingu to 3500-5000 tys. złotych.

Wskazania do termoliftingu

Termolifting mogą wykonać kobiety walczące ze zmarszczkami w różnych okolicach twarzy, cieniami pod oczami, kurzymi łapkami wokół oczu, bliznami potrądzikowymi, efektami starzenia się skóry.

Zalety termolidtingu twarzy

Termolifting twarzy odwraca i opóźnia procesy starzenia. Korzyści termoliftingu można zobaczyć niedługo po zabiegu – skóra jest wyraźnie ujędrniona, poprawia się owal twarzy, policzki i brwi są wyraźnie podniesione. U niektórych osób poprawa kondycji skóry widoczna jest już po pierwszym zabiegu. Efekt termoliftingu utrzymuje się przez kilka lat – zabieg można powtórzyć.

Możliwe skutki uboczne po termoliftingu twarzy

W przypadku termoliftingu możliwymi skutkami ubocznymi są zaczerwienienia, obrzęki, miejscowy ból, poparzenie, ból głowy.

Przeciwwskazania do wykonania liftingu twarzy

Bezinwazyjnego liftingu skóry nie można wykonywać u kobiet w ciąży, matek karmiących piersią, osób chorych na nowotwory.

 

Od razu po wykonaniu zabiegu można powrócić do codziennych zajęć. Ważne – im starsza osoba, tym większe ryzyko, że efekt będzie znikomy lub w ogóle niezauważalny.  

Przeładuj

W niedzielę wybierzemy też pierwszą damę! Kim są i czym zajmują się żony kandydatów na prezydenta?

zobacz 03:19