Termolifting ciała
©Coka/Fotolia

Termolifting ciała – bezbolesne ujędrnianie ciała

Termolifting ciała
©Coka/Fotolia

Termolifting to niechirurgiczny zabieg, który ma na celu pobudzenie włókien kolagenowych. Osoba, u której wykonuje się termolifting odczuwa naprzemiennie ciepło i zimno. Podczas termoliftingu wykorzystuje się fale radiowe, podczerwień i krioterapię. Liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania pożądanego efektu uzależniona jest od stanu skóry. Zazwyczaj wykonuje się około pięciu zabiegów na twarz i ośmiu na brzuch, ramiona oraz uda. U kobiet do 35. roku życia zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, aby zobaczyć efekty. Zabieg trwa około 60-90 minut, jego koszt to około 15-25 tys. złotych. Rezultaty są najbardziej widoczne po około 3-6 miesiącach od wykonania termoliftingu.

Wskazania do wykonania termoliftingu

Obwisła skóra po odchudzaniu, ciąży czy częstym opalaniu, a także po prostu starzenie się – jeśli wystąpią te czynniki, warto rozważyć termolifting.

Termolifting ciała – zalety

Termolifting ciała sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna i sprężysta. Wiele kobiet po ciąży ma kompleksy spowodowane rozciągniętą skórą w okolicy brzucha – termolifting obkurcza skórę i rozstępy, dzięki czemu efekt widoczny jest niemal od razu. Temolifting poprawia wygląd skóry w najbardziej strategicznych miejscach – wewnętrznej stronie ramion, ud oraz nad kolanami. Dekolt jest jednym z najważniejszych miejsc na ciele kobiety, które zdradzają jej wiek – termolifting poprawia wygląd również tego miejsca. Działa dobroczynnie na obwisłą skórę piersi oraz unosi pośladki. Termolifting można wykonywać również na opalonej skórze.

Termolifting ciała - wady

Po termoliftingu na skórze mogą pojawić się obrzęki i zaczerwienienia, które po kilku dniach powinny samoistnie ustąpić. Termolifting ciała to kosztowny zabieg, który nie zawsze przynosi spodziewane efekty. Zabiegu odmłodzenia ciała nie powinny wykonywać kobiety w ciąży, karmiące matki, osoby chore na nowotwory.

 

Przeładuj

Życie serialowej babci z "rodzinki.pl" Haliny Skoczyńskiej było pełne dramatów: "W wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty"

zobacz 02:05