Kobieta w półdługich włosach
Image by LifetimeStock.com

Sonoforeza – sposób na trądzik i blizny

Kobieta w półdługich włosach
Image by LifetimeStock.com

Sonofereza jest jednym z najnowszych osiągnięć kosmetologii. Metodą przyjemnego masażu usuwa zmarszczki, cienie pod oczami, cellulit, a zwłaszcza przebarwiania skóry, problemy z nadczynnością gruczołów łojowych, trądzik i blizny.

Jak działa sonoforeza?

Zabieg sonoforezy polega na wykonaniu 5–30 min. masażu (długość zależy od wielkości powierzchni, na którą się oddziałuje) specjalnym urządzeniem z głowicą emitującą fale ultradźwiękowe o częstotliwości od 1 MHz do 3 MHz. Urządzenie to podczas wykonywania masażu wprowadza w głąb skóry rozmaite substancje lecznicze. Masaż taki sprawia, że substancje, które skóra w normalnych warunkach wchłania słabo, zaczynają do niej wnikać dużo szybciej. Dzieje się tak, ponieważ fale ultradźwiękowe mają właściwości biostymulujące, dzięki którym wzrasta przepuszczalność błon komórkowych. Oprócz tego podczas sonoforezy w skórze zachodzi szereg innych procesów:

 

  1. 1. Poprawia się nawilżenie.
  2. 2. Wzmacnia się ruch oscylacyjny umożliwiający przenikanie substancji w głąb skóry, dzięki czemu działanie substancji leczniczych staje się skuteczniejsze.
  3. 3. Poprawia się mikrokrążenie.
  4. 4. Skóra zostaje pobudzona do odnowy komórkowej, co przyspiesza gojenie się blizn i zmian skórnych.
  5. 5. Poprawia się metabolizm komórkowy.
  6. 6. Wzrasta intensywność oddychania komórkowego, dzięki czemu skóra zostaje dotleniona.
  7. 7. Podwyższa się poziom pH zakwaszonych tkanek, co wzmaga ich regenerację.
  8. 8. Fibroblasty zostają pobudzone do produkcji kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry.

Leczenie trądziku i blizn sonoferezą

Sonoforeza znakomicie sprawdza się w leczeniu wczesnych stadiów trądziku różowatego, wszystkich odmian trądziku młodzieńczego i łojotokowego zapalenia skóry. Likwiduje też plamy i przebarwienia dzięki właściwościom regeneracyjnym, odżywczym i stymulującym. Choć rzeczywiście zwykłe odświeżenie skóry za pomocą sonoforezy można osiągnąć pojedynczym zabiegiem, to w leczeniu trądziku czy blizn wdraża się całe serie zabiegów. Kuracja składa się zwykle z 6–12 zabiegów, w zależności od tego, jak daleko zaszły zmiany skórne. Trzeba jednak pamiętać, że nie wolno wykonywać więcej niż 2 takich zabiegów w tygodniu. Najlepsze efekty osiąga się po wcześniejszym wykonaniu peelingu kawitacjyjnego.

Na co jeszcze działa sonoforeza?

Trądzik i blizny to tylko niewielka część zmian skórnych możliwych do wyleczenia za pomocą sonoforezy. Na taki zabieg mogą się też udać ci, którzy mają problem z:

lub po prostu chcieliby odżywić, nawilżyć i zregenerować cerę.

Przeciwwskazania do zabiegu sonoforezy

Sonoforeza jest jednym z bezpieczniejszych zabiegów kosmetycznych, ale ma pewne przeciwwskazania. Wykluczają ją nowotwory, choroby żył i serca, gruźlica, padaczka, ciąża oraz obecność w ciele metalowych implantów.

 

Zabieg sonoferezy to koszt od 50 złotych, zależnie od rodzaju problemu.


 

Więcej na temat zabiegi laserowe Blizny
Przeładuj

Doda o karierze Viki Gabor i Roksany Węgiel. Która z młodych artystek ma szansę na karierę zagraniczną?

zobacz 01:31