Oko kobiety
JPC-PROD/Fotolia

Ćwiczenia i makijaż, które poprawiają wygląd oczu z opadającymi powiekami

Oko kobiety
JPC-PROD/Fotolia

Opadające powieki mogą stanowić naturalną cechę wyglądu lub być związane z wiekiem i utratą przez skórę sprężystości. Regularnie wykonywane ćwiczenia twarzy ujędrniają okolice oczu i poprawiają wygląd oczu o opadających powiekach. W zatuszowaniu opadających powiek można też pomóc sobie za pomocą makijażu.

Ćwiczenia na opadające powieki

Opisane poniżej ćwiczenia należy wykonywać regularnie, np. podczas codziennego wklepywania kremu pielęgnacyjnego do twarzy, przed lustrem.

 

  • Kieruj spojrzenie oczu w górę, w dół, w prawo i w lewo. Nie marszcz przy tym czoła. Następnie wykonuj ruchy koliste. Ćwicz tak przez ok. 20 sekund.
  • Połóż opuszki palców wskazujących w zewnętrznych kącikach oczu. Delikatnie rozciągaj skórę tak, żeby oczy stały się skośne, po 3 sekundach zabierz palce i rozluźnij mięśnie twarzy.
  • Łap skórę między kciuk i palec wskazujący i odciągaj ją delikatnie, ale szybko od twarzy. Takie szczypanie wykonuj dla skóry okolic znajdujących się pod łukiem brwiowym, dookoła oczu oraz w ich kącikach. Powtarzaj to przez 10 sekund.
  • Oklepuj opuszkami palców powieki i kąciki oczu przez ok. 20 sekund.

 

Podczas ćwiczeń można wklepywać kosmetyki z kolagenem lub kwasem hialuronowym, które przywracają skórze sprężystość.

Jak wykonywać makijaż oczu z opadającymi powiekami

Opadające powieki możesz „podnieść” za pomocą kilku makijażowych trików. Będziesz potrzebowała korektora rozświetlającego w sztyfcie, eyelinera oraz tuszu do rzęs. Celem takiego makijażu jest odwrócenie uwagi od powiek i optyczne powiększenie oka oraz podkreślenie jego konturu.

 

Zrób korektorem kropki w kącikach oczu oraz pod łukiem brwiowym, na całej jego szerokości. Delikatnie rozetrzyj korektor. Eyelinerem narysuj na górnej powiece kreskę tuż przy rzęsach. Niech kreska będzie lekko wygięta do góry w okolicy kącika oka, niech „podnosi” powiekę do góry. Na koniec pomaluj rzęsy tuszem. Większą jego ilość nakładaj na rzęsy w zewnętrznych kącikach oczu, możesz je też podkręcić.


Przeładuj

Występ 14-letniej Wiktorii poruszył jurorów "The Voice Kids"! To ona wyra show TVP?

zobacz 00:47