Zadowolona kobieta podpiera się o podbródek
©New photos/fotolia

Korekta brody silikonowym implantem

Zadowolona kobieta podpiera się o podbródek
©New photos/fotolia

Implant brody koryguje owal twarzy i poprawia jej wygląd. W zabiegu wykorzystywane są implanty samej brody lub implanty anatomiczne – powiększają brodę i korygują krawędzie żuchwy. W trakcie operacji wykonywane są cięcia wewnątrz jamy ustnej, dzięki czemu z zewnątrz nie widać blizn po zabiegu.

Zalecenia do wszczepienia implantu brody

Korekta kształtu brody przez wszczepienie implantu zalecana jest osobom posiadającym wklęsłą brodę, brodę nieproporcjonalną w stosunku do wielkości nosa, brodę kształtem przypominającą księżyc, brodę zniekształconą, która nie ma wyraźnie zarysowanego konturu oraz osobom z brodą, na której wykształcił się bardzo mały podbródek.

Rodzaje implantów brody

Różne kształty brody i jej deformacje zrodziły konieczność wyprodukowania szeregu implantów. Wśród silikonowych wkładek można wyróżnić implanty o kształcie:

  • wklęsłym,
  • zaokrąglonym,
  • standardowym,
  • bardzo wąskim,
  • anatomicznym wydłużonym,
  • anatomicznym symetrycznym.

Przygotowanie do zabiegu wszczepiania silikonowego implantu brody

Przed zabiegiem osoba powinna wykonać szereg badań (np. morfologię, OB, badanie krzepliwości krwi, szczepienie przeciwko WZW B lub oznaczenie przeciwciał u osób, które były szczepione ponad 5 lat przed zabiegiem). Zabiegu nie zaleca się przeprowadzać w okresie okołomiesiączkowym (dwa dni przed oraz w pierwszych dniach miesiączki). Na dwa tygodnie przed zabiegiem nie należy przyjmować leków, które mogą zaburzać krzepliwość krwi: leki z grupy salicylanów (np. Aspiryna), witamina E. W pokarmach powinno się unikać jedzenia czosnku i żeń-szenia. Przed zabiegiem na około sześć tygodni należy zrezygnować z palenia papierosów i picia alkoholu. Niewskazane jest także opalanie miejsc korygowanych (przez 14 dni przed zabiegiem). W dni zabiegu nie należy wykonywać makijażu.

Zabieg implantacji wkładki silikonowej do brody

Zabieg implantacji wkładki do brody przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Trwa od 30 do 120 minut. Cięcia w trakcie zabiegu zwykle wykonywane są wewnątrz jamy ustnej lub pod brodą w naturalnym załamaniu skóry. Dzięki temu szwy po implantacji są niewidoczne. Lekarz robi małe nacięcie, przez które wprowadza silikonowy implant brody o odpowiednim kształcie. Po prawidłowym ułożeniu wkładki zakładane są szwy.

Rekonwalescencja po implantacji

Przy dotkliwym bólu odczuwanym po zabiegu podawane są środki przeciwbólowe. Osoby, które w trakcie implantacji miały wykonane nacięcia wewnątrz ust przez pierwsza dobę po zabiegu powinny spożywać wyłącznie płynne pokarmy. W pierwszych dniach od operacji twarz może być obrzęknięta i zasiniona. Przez około tydzień po implantacji należy ograniczać ruchy mimiczne twarzy. Zaleca się wykonywanie zimnych okładów oraz odpoczynek z uniesioną na kilku poduszkach głową.

Ryzyko zabiegu korekty kształtu brody implantem brody

Osoba poddająca się zabiegowi korekty kształtu brody narażona jest na powstanie krwiaka, wdanie się infekcji, zniekształcenie konturu twarzy, niegojenie się ran lub przesunięcie implantu.

 

Koszt zabiegu wszczepiania implantu brody szacowany jest na około 3 000 – 4 000 złotych.

Przeładuj

Syn Małgorzaty Rozenek jest najpopularniejszym dzieckiem na Instagramie!

zobacz 02:22