Jedno oko
Pixabay/AdinaVoicu/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Odżywianie skóry wokół oczu

Jedno oko
Pixabay/AdinaVoicu/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Skóra wokół oczu dość szybko wiotczeje, ma także tendencję do zasinień i opuchnięć. Aby poprawić jej kondycję, co jakiś czas warto zastosować zabieg rewitalizacji, polegający na poprawie ujędrnienia skóry.

 

Do rewitalizacji skóry wokół oczu najczęściej stosuje się zabieg mezoterapii, który może być wykonany metodą igłową lub bezigłową.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa polega na mikroperforacji zewnętrznych warstw skóry przy pomocy sterylnych mikroigiełek. Dzięki temu poprawia funkcjonowanie skóry i pobudza naturalne procesy jej regeneracji. Regularna stymulacja skóry pozwala ją wzmocnić i zwiększyć jej gęstość, a co za tym idzie wygładzić zmarszczki. Podczas zabiegu tworzy się w naskórku tysiące drobnych kanalików, przez które mogą wnikać specjalnie dobrane aktywne składniki.

Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje zjawiska elektroporacji i elektroforezy, które pozwalają znacząco zwiększyć przepuszczalność skóry i głębokość penetracji substancji aktywnych.

Rewitalizacja przy pomocy mezoterapii

Już sama mezoterapia poprawia elastyczność skóry wokół oczu, usprawnia mikrokrążenie i zmniejsza ilość gromadzących się w okolicach oczu płynów. Aby zabieg rewitalizacji skóry był jeszcze skuteczniejszy, wykonuje się go przy wykorzystaniu specjalnie dobranych koktajli rewitalizujących.

 

W skład koktajlu do rewitalizacji może wchodzić:

  • jagoda – antyoksydanty w niej zawarte uelastyczniają i wzmacniają komórki skóry, hamują działanie enzymów, które są odpowiedzialne za niszczenie kolagenu,ruszczyk – ma silne właściwości drenujące,
  • rozmaryn – wzmacnia skuteczność drenażu, przeciwdziała obrzękom,
  • kwas hialuronowy – zatrzymuje wodę w skórze, nawilża i napina skórę wokół oczu, zmniejsza widoczność zmarszczek,
  • heksapeptyd – redukuje zmarszczki mimiczne, mając działanie podobne do botoksu,
  • nukleotydy – usprawniają metabolizm komórkowy,
  • koenzymy i idebenone – najsilniejsze antyoksydanty.

 

Poszczególne mieszanki koktajli w różnych salonach mogą się różnić między sobą. Razem działające składniki są skutecznym zabiegiem rewitalizacji – redukują cienie pod oczami, opuchlizny i zmarszczki. Aby osiągnąć pożądany efekt, wskazane są 4 zabiegi w odstępach 2-3 tygodniowych, a następnie co 4 miesiące pojedyncze zabiegi przypominające.

Przeciwwskazania do mezoterapii

Zabiegu mezoterapii nie powinny przechodzić kobiety w okresie menstruacji, ciąży, karmienia piersią, mające cukrzycę, wirusowe, grzybicze lub bakteryjne infekcje skóry, stany zapalne, skłonności do tworzenia blizn i zwłóknień, przyjmujące leki przeciwkrzepliwe i leczące się na choroby nowotworowe.


Więcej na temat pielęgnacja twarzy mezoterapia
Przeładuj

Jak Ania z "Hotelu Paradise" wspomina związek z Tindera? Zdradziła również, jaki ma typ mężczyzny

zobacz 02:11