Przebieg depilacji laserowej
© white78/Adobe Stock

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej laserem diodowym? Czy depilacja laserem boli?

Przebieg depilacji laserowej
© white78/Adobe Stock

Depilacja laserem diodowym pozwala na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia z niemal wszystkich partii ciała. Wyjątkiem są okolice oczu, tam zabieg nie jest wykonywany, ze względu na ryzyko uszkodzenia wzroku. W czasie zabiegu depilacji laserowej odczuwa się ciepło i ból. Jego intensywność jest zależna od indywidualnych uwarunkowań.

 

Laser niszczy włosy w fazie wzrostu, dlatego ważne jest, aby przed zabiegiem nie stosować żadnych innych metod ich usuwania niż golenie. Wiązka światła działa jedynie na włosy ciemne. Włosy siwe, rude i blond są niemożliwe do usunięcia przez laser.

Konsultacja przed zabiegiem

W dniu umówionej wizyty zabiegu osoba go przeprowadzająca wykonuje ankietę mającą na celu wyeliminowanie wszelkich przeciwwskazań do zastosowania lasera u danej osoby. Ankieta trwa około 5 minut. Następnie konieczne jest wyjaśnienie i omówienie tego, jak laser działa i jak przebiega cały proces usuwania zbędnego owłosienia.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

Osoba, której będzie wykonywany zabieg, musi zdjąć ubranie – w zależności od tego, która część ciała będzie depilowana. W przypadku gdy są to okolice bikini lub intymne, można użyć bielizny jednorazowej, która powinna być dostępna w gabinecie. Często są tam również jednorazowe kapcie oraz chusteczki nawilżane.

Przebieg depilacji laserowej

Osoba przeprowadzająca zabieg najpierw musi dostosować parametry lasera na podstawie oceny fototypu skóry oraz koloru i grubości włosów. Dla komfortu osoby, u której jest wykonywana depilacja, dostosowywany jest również poziom chłodzenia głowicy lasera. Obszary, na których będzie stosowany laser, dzielone są na mniejsze i zaznaczane za pomocą białego korektora-kredki, poprzez namalowanie na ciele linii. Dzięki podzieleniu obszaru na strefy, unika się wielokrotnego nakładania wiązki laserowej w tych samych miejscach. Konieczne też jest zatuszowanie korektorem wszelkiego rodzaju znamion i pieprzyków. W czasie zabiegu stosowane są najczęściej dwie głowice o różnych rozmiarach: większa może jednorazowo pokryć około 4 cm2 skóry, mniejsza około 1 cm2. Większa głowica zasysa skórę, przez co powoduje dyskomfort. W czasie zabiegu odczuwalne jest ciepło oraz lekki ból, który można porównać do bólu towarzyszącego wykonywaniu tatuażu lub depilacji depilatorem mechanicznym. Słychać czasem również skrzenie i czuć zapach palonych cebulek włosów. W czasie używania lasera zarówno osoba nim operująca, jak i ta poddawana depilacji mają założone okulary ochronne.

Co robić po zabiegu depilacji laserowej?

Po przeprowadzeniu depilacji na wszystkich wybranych partiach skóry osoba przeprowadzająca depilację smaruje ciało klienta/klientki nawilżającym balsamem. Skóra jest przesuszona i podrażniona, dlatego bardzo ważne jest, aby tuż po zabiegu oraz przynajmniej 2-4 dni po nim nie stosować peelingów, nie kąpać się w zbiornikach wodnych, nie korzystać z sauny, nie opalać się. Przez około 48 godzin od zabiegu najlepiej też nie wykonywać ćwiczeń fizycznych i się nie forsować, szczególnie gdy zabiegowi zostało poddanych kilka partii ciała, w tym również nogi.

Przeładuj

Klaudia El Dursi z "Hotelu Paradise" urodziła dwoje dzieci, a ma idealną sylwetkę! Dieta? Ćwiczenia? Zdradziła swój sposób!

zobacz 03:13